Perfumy, których nie zapomnisz – Chanel No5

Drogerie w sieci przedstawiają rzeczywiście atrakcyjną ofertę. Jednak odpowiedź na pytanie o najbardziej znaną perfumę okazuje się jedna. To już bez wątpienia zapach legenda. Już około 90 lat ceniące dobry gust kobiety zachwycają się właśnie No 5.

Chyba każda kobieta posiada swoje ulubione kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i przede wszystkim zapach. Podobno najkorzystniej jest permanentnie być kojarzoną z tą samą perfumą i faktycznie wiele z nas przyzwyczaja się do wybranych flakoników. Chanel No 5 to uosobienie kobiecości i dla większości najpiękniejszy zapach. Mężczyźni muszą o tym nie zapominać.

Autor: NATURADO

Bez względu na fakt, że miłość krytyków zaskarbiły sobie perfumy spod takich znaków jak Masaki Matsushima, Dior Jadore, Yves Saint Laurent i Hermes to drobny flakonik uwielbionych przez wszystkich francuskich perfum ciągle działa na wyobraźnię. Niewiele osób kojarzy, że kompozycja zapachowa została powołana do życia w 1917 roku. Natomiast perfumy swoją inaugurację miały w 1922 roku. Coco Chanel na początku rozdała swoim wyjątkowym klientom zaledwie kilka flakoników nowych perfum, a gdy zauważyła w ich oczach zachwyt, zdecydowała się wprowadzić je do sprzedaży.

Ciekawostki o Chanel No 5Jedna z opowieści o francuskiej ikonie stylu głosi, że 5 była jej ulubioną cyfrą. Następna łączy się z wyborem propozycji zapachowych perfum wyjątkowych. Z proponowanych flakoników o podobnej kompozycji Coco zdecydowała się na piąty. Trudno powiedzieć, która historia jest prawdziwa, ale przecież dwie wersje wydają się prawdopodobne.

Podobno „piątka” powstała przez przypadek. Do receptury wlano zbyt wiele aldehydów, co w efekcie dało sławny już efekt. Zapach tworzy ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Kolejną ciekawostką może stać się dla wielu nowina, że to właśnie te perfumy były hitem wśród … hitlerowców.

Jak sądzisz? Czy ten wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to w odniesieniu do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły (https://wola.centrumdemed.pl/oferta/ortodonta/) tu.

Coco była zszokowana i obawiała się, że zapach po wojnie zawsze będzie postrzegany negatywnie. Jak jednak wiadomo No 5 to najlepiej sprzedająca się perfuma współcześnie. Inne rodzaje kosmetyków, które są warte polecenia: carita perles.

Wierność zapachomKobiety kochają weryfikować kosmetyki wyszczuplające, ciągle starają się wybierać te najnowsze.

Masz ochotę zobaczyć więcej ciekawostek (http://prestiz.eu/) na prezentowany problem? Jeśli tak, to bez obaw kliknij tutaj, a na pewno będziesz czuć satysfakcję!

Poddają próbom kremy odmładzające i kosmetyki na trądzik, ale perfumom najczęściej pozostają lojalne.