Piękne włosy – jak o nie dbać?

Dawniej mawiano, że włosy są ozdobą kobiety. W obecnych czasach o to, by nasze włosy pięknie i zdrowo wyglądały dbają nie tylko panie, lecz też faceci. Żeby mieć efektownie wyglądające włosy powinno się o nie dbać a też zapewnić im niezbędne urządzenia do pielęgnacji. Jednym z głównych urządzeń, bez których nie uzyska się efektownej fryzury jest suszarka do włosów.

Autor: Zelmer S.A.

Powinna ona mieć stosowną moc, od której uzależniona jest szybkość schnięcia włosów. Suszarki nowej generacji posiadają możliwość chłodnego nawiewu, który wybornie działa na strukturę włosa (suszarki tej firmy). Sprawia on mianowicie to, że powłoka włosa zamyka się, dzięki czemu uzyskuje się naturalny wygląd fryzury. Dla pań marzących o prostych włosach bardzo dobrym rozwiązaniem są prostownice do włosów. Starszego typu modele prostownic nie były dobre, bowiem niszczyły włosy. Można je było stosować wyłącznie raz na jakiś okres. Te nowsze nie są już niszczycielem naszych włosów a dodatkowo jest co niemiara preparatów, które chronią włosy przed negatywnym działaniem prostownicy. Innym urządzeniem są maszynki do strzyżenia (przejdź do strony: w sklepie lokikoki). Przy ich kupnie należy mieć na uwadze ostrze. Musi być ono wytworzone z materiału odpornego na rdzę. Oprócz maszynka powinna mieć kilkustopniowe ustawienia regulacji ścinania długości włosa.

Oprócz właściwych urządzeń, dzięki którym uzyskujemy upragnioną fryzurę trzeba też zainwestować w środki wzmacniające, dzięki którym nasze włosy będą lśniące, zdrowe i delikatne w dotyku. Firma Hegron ma do zaoferowania różnego rodzaju kosmetyki korzystne dla naszych włosów. Może to być na przykład balsam, który przywraca włosom naturalną lekkość po umyciu. Oprócz zapobiega on łamaniu i kruszeniu się włosów. W propozycji posiadają również przykładowo wspaniałe żele do włosów również wiele innych kosmetyków. Jeśli chodzi o szampony do włosów to powinniśmy dobrać odpowiedni do rodzaju naszych włosów. Przed jego kupnem warto przeczytać etykietę, czyli recepturę produktu. Coraz więcej wziętym sposobem na mocne i ładnie wyglądające włosy jest olejek araganowy. Wzmacnia on włosy dzięki zawartości paru substancji czynnych a także regeneracyjnych.