Po co komu fryzjer dziś?

Fryzjer to ten rodzaj zawodu, który nigdy się nie zestarzeje. W szczególności kobiety lubią korzystać z fryzjerskiego kunsztu. Nie ma to jak pozwolić sobie na odrobinę próżności i raz na jakiś czas zafundować sobie odświeżenie wyglądu. Nie dość, że nasze samopoczucie poprawia się, to i my same jakoś tak chętniej się uśmiechamy. Wszystko to za sprawą magicznych dłoni mistrzów fryzjerskich, którzy używają do tego coraz bardziej skomplikowanych technik.

Już nie wystarczą zwykłe dobre maszynki do strzyżenia, aby wykonać wymyślne ścięcie. Ale nie tylko strzyżeniem włosów kobieta żyje.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Jakie zabiegi najchętniej wykonują kobiety u fryzjera? Otóż zwykle te, w których nie potrafią pomóc im koleżanki i wymagana jest pomoc fachowca. Ot np. taki grzebień do pasemek nie jest narzędziem, którym łatwo jest używać, dlatego jeszcze kobiety odwiedzają fryzjerów, aby zrobić sobie pasemka. Jest to czasochłonna usługa, który wymaga staranności chociażby w koloryzowaniu poszczególnych pasm włosów.

Podobnie jest z chęcią zmiany koloru. Najchętniej panie korzystają z farb goldwell colorance i w ten sposób dobierają sobie właściwy. Paleta ta zawiera szeroki wybór odcieni. Unikają przy tym źle rozłożonej farby. Lepiej czasem ponieść jakieś koszty, aby być zadowolonym z efektu, niż prezentować się swego czasu Ania Shirley.

Jeśli te odcienie nie są dla nas, innym wyborem jest Wella touch. Są to tonujące kremy bez amoniaku, które zapewniają włosom żywy kolor. Dodatkowo farby te pielęgnują włosy, dzięki zawartym w nim takim składnikom jak wosk. Wasze włosy wyglądały naprawdę zdrowo.

Olejek arganowy pomaga nawilżyć włosy. Zabiegi przy jego użyciu to czysta przyjemność. Wtajemniczeni mówią o nim olejek młodości. Wzmacnia włosy. Kuracja nim polega na wmasowaniu go w skórę głowy lub nanoszeniu na końcówki raz w tygodniu. Ma charakterystyczny, więc fryzjerzy powinni stosować go przed myciem głowy. Idealnie działa przy przesuszonych włosach.

Tak, więc drogie Panie, tanie prostownice do włosów, suszarki i co tam i czym tam jeszcze dysponujecie, chowajcie do szafek i udajcie się do fryzjera. Trzeba, czasem pozwolić sobie na moment oderwania od świata. Tobie też się to przyda!