Pocenie się wydaje się być normalną sprawą dla każdego organizmu. Zatem nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować, jeżeli zdarza nam się to nieczęsto

Pot wydaje się być potrzebny każdemu człowiekowi. Bez pocenia się bylibyśmy bezbronni wobec sporej liczby zarazków. Toteż stanowi on pewną fizjologiczną powłokę ochronną.

Jednakże jeśli pocimy się zbyt bardzo, to na pewno będzie to miało zły wpływ na nasze morale – źle czujemy się w obecności innych ludzi, krępujemy się zbyt dużej potliwości. Trzeba wówczas zastanowić się nad powodami takiej sytuacji.
Problem nadpotliwości nie dotyczy zbyt dużej grupy osób. Szacuje się, że jest to zaledwie 1% ogółu. To co często zdaje nam się być nadpotliwością zwykle jest reakcją na nerwy, aurę albo ostre dania w restauracji. Jednakże Ci, których rzeczywiście spotyka ten problem, powinni zastanowić się nad kuracją. Nierzadko należy również poznać przyczynę takiego stanu. Nierzadko bywają to schorzenia takie jak cukrzyca, nadczynność tarczycy, zakażenia, zatrucia czy nowotwory – tu.
Krem nawilżający

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic
Jeżeli jesteś mieszkańcem Dolnego Śląska i interesuje Cię leczenie nadpotliwości >> leczenie nadpotliwości wrocław Wrocław ma bardzo dobre kliniki, gdzie stacjonują fachowcy w tej specjalizacji. Na umówionym spotkaniu z pewnością zostaniesz dokładnie przepytany o sytuacje, w których się pocisz. Po uzgodnieniu faktów lekarz (zobacz także logopeda wrocław) przystąpi do stosownego leczenia. Ma możliwość zaoferować modyfikację stylu życia, maści lub nawet kurację z wykorzystaniem toksyny botulinowej – Dermamed.

Polega ona na przyblokowaniu nerwów stymulujących gruczoły potowe za pomocą maleńkiej igły. Rezultat jest niesamowity i jest widoczny nawet przez prawie rok.