Podstawowa funkcja biżuterii czyli ozdabianie swojej właścicielki.

Biżuteria jest to drobny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i ubioru, zazwyczaj z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria odznacza się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii można zaliczać ozdoby ludów pierwotnych. Wzory artystyczne kształtowały się zgodnie z ogólnymi kierunkami mody.

naszyjnik i kolczyki z pereł

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Chęć ozdabiania ciała biżuterią pojawiła się prawdopodobnie u zarania dziejów współczesnego człowieka. Liczące koło 100 000 lat wykopaliska przedziurawionych muszli są pierwszą uratowaną biżuterią.

Biżuteria miała różnorakie funkcje, z których możemy wyodrębnić trzy podstawowe: – funkcja użytkowa – szczególnie wyraźna przy dekoracji ubioru (agrafy, klamry, guzy, brosze itp.), – rola ozdobna, dekoracyjna – służąca tylko do ozdoby ciała (diademy, kolie, naszyjniki, bransolety itp.), – rola religijna (amulety, talizmany).

komplet biżuterii

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria używana była jako przejaw władzy, rangi, bogactwa czy też przynależności klasowej. Aktualnie biżuteria stosowana jest przede wszystkim przez kobiety, swobodnie dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnorakich, niekoniecznie drogocennych materiałów dekoracyjnych (tzw. biżuteria sztuczna). Każda pani szuka delikatnej i eleganckiej biżuterii, która subtelnie podkreśli jej oryginalny styl i profesjonalizm. Ciekawe propozycje można obejrzeć na tej stronie – .

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom miłośników i miłośniczek rzeczy pięknych i luksusowych wielu sprzedawców rozporządza ofertą obejmującą ekskluzywne, markowe zegarki, złotą biżuterię najlepszych producentów. W celu zapewnienia całościowej obsługi nabywców, którzy kupują w owych sklepach prowadzone są naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne zegarmistrzowskie większości marek.

Utrzymanie ekskluzywnej biżuterii w całkowitym blasku i prestiżowych czasomierzy w technicznej doskonałości, wywołuje konieczność troski o te luksusowe artykuły. Doświadczenie zegarmistrza zapewnia wysoką jakość obsługi, fachową pomoc i doradztwo (zobacz propozycje: ).

Jubilerzy oferują luksusowe i ekskluzywne akcesoria i dodatki od najlepszych na rynku firm. Kuszą oryginalną biżuterią, także z kamieniami szlachetnymi oraz okazałymi czasomierzami.

Tak w zegarkach jak i biżuterii, można znaleźć najwartościowsze kruszce – różnokolorowe złoto czy platynę, ale także stal szlachetną. Mnóstwo osób, wielbicieli prestiżu i renomowanych rzeczy może aktualnie nabyć wymarzony zegarek, czy wyrafinowaną biżuterię. Niektóre firmy specjalizują się nawet w robieniu prototypowej biżuterii czy tez zegarków na życzenie nabywcy czyli pod indywidualne zamówienie.