• Home
  • Klasa-strSzyte na miarę
  • Podstawowe informacje o zaletach, jakie jakimi się charakteryzuje bardzo dobry naturalny materiał, czyli zwykła wełna.

Podstawowe informacje o zaletach, jakie jakimi się charakteryzuje bardzo dobry naturalny materiał, czyli zwykła wełna.

Wełna to jeden z najlepszych materiałów pochodzenia naturalnego, wykorzystywanych do wyrobu ubrań. Jej właściwości znane są od setek lat, bo już wtedy ludzkość się nauczyła z sierści niektórych gatunków robić cieniutkie nitki, a nich najróżniejsze tkaniny.

W szczególności moda męska

wełna z owcy

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

ją wykorzystuje, choć również panie bardzo chętnie noszą najróżniejsze wełniane elementy odzieży. Jednak to właśnie marynarki, garnitury i eleganckie spodnie są najczęściej szyte z wysokogatunkowej wełny, poza tym stosowana jest do wytwarzania ciepłych ubrań takich jak szaliki, czapki, płaszcze i grubsze swetry. Wełna (rozwinięcie tematu> www.lamalama.pl/) jest materiałem cechującym się licznymi pożądanymi właściwościami. Po pierwsze doskonale będzie chronić przed chłodem, stąd też jej popularność w zimowych kolekcjach. Ale również bardzo dobrze odprowadza wilgoć, co z kolei sprawia, że i w lecie odzież z tego materiału świetnie się sprawdza. Niektóre z rodzajów wełny są niezwykle komfortowe nawet w czasie największych upałów, znacznie przewyższając tak chwalony przez wielu len.Wełna przejdź informacje parzona (zobacz: ) będzie również bardzo wygodnym materiałem do ubierania. Włókna jej mają dużą sprężystość, co będzie sprawiać, że ubrania tak bardzo się nie mną, jak w przypadku bawełny, i nie będą przy tym wymagać aż tak częstego prasowania.

Następną zaletą będzie to, że wełna prawie wcale nie chłonie zapachów, a posiada nawet niewielkie zdolności do samooczyszczania. Dzięki temu odzież wełniana nie będzie wymagać aż tak częstego czyszczenia czy też prania, jakie jednak w jakimś stopniu niszczą materiały. Ostatnią z największych zalet materiałów wełnianych jest możliwość pochłaniania wilgoci. Dzięki temu nawet mokre ubrania wełniane długo utrzymują komfort cieplny, czego powiedzieć nie można o innych popularnych tkaninach. Wełna jest oferowana w wielu rozmaitych rodzajach i odmianach, które się różnią nie tylko pochodzeniem z konkretnego zwierzęcia, lecz również technologią zrobienia. Duże zainteresowanie zaczynają także zyskiwać mniej popularne gatunki wełny, na przykład zalicza się do takich wełna gotowana, więcej informacji znajdziecie tutaj: