Portfel to nieodłączny przedmiot każdego z nas. Należy więc wybrać go jak najlepiej. Co jest najważniejsze?

W sklepach można nabyć rozmaite portfele, które będą odpowiadać różnorodnym gustom swoich użytkowników. Mamy portfele na pewno damskie i typowo męskie, jak również uniwersalne. Wybierając portfel, należy zwrócić uwagę na różne sprawy.

idź na WWW

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując portfel skórzany, musimy zwrócić uwagę na jakość skóry, z jakiej został wykonany.Poza tym, jakoś materiału i tryb zrobienia portfela powinny nas interesować w każdym przypadku, też gdy będziemy kupować coś podobnego jak listonoszki skórzane, których zaletą jest to, że są one estetyczne i wysoce trwałe.

Portfele mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub sztucznej, materiałów syntetycznych i naturalnych, poza tym z różnego rodzaju materiałów sztucznych, przykładowo plastikowych. Najkosztowniejsze i najlepsze jednocześnie są wspominane już portfele skórzane,chociaż nie każdemu będą one odpowiadały,ze względu na ich klasyczny design. Dla młodych ludzi o bardziej kuszące staną się kolorowe portfele robione z materiałów sztucznych, albo nawet z plastiku, ale powiedzieć należy, że nie są one zbytnio trwałe i zazwyczaj trzeba je wymieniać na nowe – porównaj informacje. Dzięki temu co pewien czas mamy nowy portfel, co także jest całkiem dobrym pomysłem.

portfele

Autor: Krenig
Źródło: Krenig
O ile dość nietrudno możemy wybrać portfel dla siebie, bowiem kierujemy się wtedy znanymi nam charakterystycznymi dla nas preferencjami natury estetycznej i funkcjonalnej, o tyle kupowanie portfela jako prezent jest o wiele bardziej trudnym zajęciem. Portfel trzeba dobierać wówczas do wieku i stylu ubierania się wybranej osoby.

Spodobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeśli tak, zgłąb użyteczne tematy, które z inspiracją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule.

Jeśli jest to młoda dziewczyna, sprawmy jej śmieszny, kolorowy portfel. Z kolei, dla dojrzałego mężczyzny o wiele lepszym pomysłem będzie ponadczasowy portfel skórzany, w szykownym czarnym kolorze.

Kolejnym parametrem, o którym musimy decydować w czasie kupna portfela, jest jego rozmiar. Dla panów wybiera się nieco większe portfele niż dla kobiet, choć należy nie zapominać, aby portfel dla mężczyzny całkiem bez problemu mógł zmieścić się w kieszeni spodni czy w marynarce. Dla kobiet dobiera się portfele damskie do rozmiaru torebki. Portfele mają szansę być zapinane na zatrzask, zamek błyskawiczny, metalowe łapki – z reguły występujące w części którą przeznacza się na drobne, albo zapinane na rzepy, co następuje zwykle w sportowych typach portfeli.