Poszukujemy świątecznych podarków rodziny

Podarunki – ich wybór nieraz nie zalicza się do najprostszych. Wydaje się niby, że doskonale znamy naszych najbliższych, że mamy z nimi rewelacyjny kontakt, nie powinniśmy zatem mieć problemu ze sformułowaniem, co ich ucieszy, czego im brakuje. Jednak w praktyce najczęściej okazuje się, iż nie jest to takie proste. Przecież okazji do wręczania prezentów mamy mnóstwo. Urodziny, imieniny, uroczystości, rocznice.

buty melissa

Autor: Duan HUA
Źródło: http://www.flickr.com

Więc po pewnym czasie pomysły mogą się nam zwyczajnie skończyć. A przecież nie wypada się powtarzać, wybierać tego samego parę razy z rzędu. Nic ze sobą nie wziąć także nie wypada. Co w takim razie najlepiej uczynić? Jakie upominki lubi większość społeczeństwa? Na pewno takie użyteczne. Lubimy dostawać coś, co nam się przyda, a nie wyłącznie będzie leżało bezsensownie w kącie. Nieraz odpowiednim pomysłem są np. ubrania. Warto jednak przy ich wyborze porządnie się zastanowić jak również sprawdzić oferty różnych marek: . Oprócz tego dobrze też widzieć jakie barwy lubi adresat? Jakie nosi fasony? Czy woli raczej styl gustowny, czy też sportowy? Jedną osobę uszczęśliwią jak wiadomo buty damskie puma, a inną znów kozaki. Nie ma tutaj reguły. Jeżeli zatem mamy w planach tego typu prezent, najpierw sprawdźmy styl konkretnej osoby, a dopiero potem wybierzmy się do sklepu. Wybór prezentu jest uzależniony również od tego, w jak bliskich stosunkach z określoną osobą jesteśmy. To oczywiste, iż co innego kupimy członkowi bliskiej rodziny, a co innego koledze z pracy czy nawet szefowi. O ile siostrze na przykład wypada dać pas poporodowy, to już komuś z kim zostajemy w bardziej oficjalnych stosunkach, wręczymy raczej książkę czy lepszy alkohol.

buty puma

Autor: Abulic Monkey
Źródło: http://www.flickr.com

W tym miejscu trzeba więc wyczucia, kultury i świadomości co do przeróżnych konwenansów. Jeżeli naprawdę nie masz pomysłu, to postaw raczej na coś neutralnego, takiego jak np. czekoladki niźli meliski sandały, które na dobrą sprawę mogą adresatowi kompletnie nie przypaść do gustu Jeżeli nie orientujemy się, jaki zakupić podarunek, pomyślmy nade wszystko o tym, jaka jest konkretna osoba. Co lubi, czym się interesuje, co ją pasjonuje, jakie ma hobby. Takim sposobem na pewno prędzej lub później wpadniemy na właściwy pomysł. Pomysłów dobrze jest także szukać w internecie: meliski sandały.

Warty polecenia tekst? Jeśli tak sądzisz, przeczytaj inne tego rodzaju artykuły na rozważany temat – bez obaw kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (www.crossjeans.pl/ona/buty).

A jeśli nie, to ostatecznie zawsze można jeszcze spytać. To w końcu na pewno korzystniejsze aniżeli przyniesienie zupełnie nietrafionego upominku.