Potrzebujesz trwałych spodni wojskowych, ale nie do końca wiesz, jak wybrać najlepszy towar na rynku?

Kiedy chcesz kupić coś, co posłuży Ci przez długie lata, co spisze się na medal nawet w najbardziej wymagających warunkach i nigdy Cię nie zawiedzie, uważnie zbadaj dostępne fakty i opinie o danym produkcie, żeby mieć pewność, że nie będziesz żałował swojego wyboru.

Militaria

Autor: The Joint Multinational Training Command Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com
Popatrz na dobór fraz opisujących wybrany produkt, tkaninę, przeszycia, krycie zamków i kolorystykę. Nie bój się pytać, użyj formularza zgłoszeniowego albo po prostu zadzwoń do sklepu, a personel na pewno odpowie na Twoje pytania. Początki pewnie nie będą zbyt łatwe, bo spodnie wojskowe cieszą się ogromną popularnością w sklepach w sieci i ich wybór jest ogromny.

Przesianie wszystkich wyników wyszukiwania po wprowadzeniu frazy „spodnie wojskowe” na pewno zabierze Ci trochę czasu, ale warto go poświęcić na wyeliminowanie spodni, które nie spełniają założonych przez Ciebie norm. Na czym się skupić w pierwszej kolejności?

Jak zrobić taką listę, żeby szybko eliminować nie pasujące nam modele? To bardzo łatwe – na początku pomyślmy, w jakich warunkach będziemy je nosić. Jeśli to mają być spodnie na ekstremalne sytuacje, najlepiej zainwestować w nieco droższe, nieprzemakalne i nabyć dobrą bieliznę termoaktywną.

Mężczyznom o atletycznej sylwetce polecamy spodnie o nieco szerszych nogawkach, czyli spodnie typu bojówki lub spodnie taktyczne, ze wzmocnionym stanem, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, blaknięcie czy załamania. Pomyślmy, czy chcemy aby kieszenie były umiejscowione głównie blisko dłoni czy w dolnej części nogawek też.

moro

Źródło: http://www.sxc.hu/
Czy zależy nam na schowanych kieszeniach, niewidocznych na pierwszy rzut oka? Zorientujmy się, czy zamki błyskawiczne są ukryte, czy można je zablokować, czy w wodoodpornych spodniach zamki również będą wodoodporne i czy też podlegają gwarancji.

Następnie spójrzmy na krok i kolana – miejsca szczególnie newralgiczne i narażone na zniszczenia i otarcia. Jeśli zostały wzmocnione, mają podwójne przeszycia lub zabezpieczono je innym typem tkaniny, to dobrze. Teraz możemy skupić się na występujących kolorach – czy zależy nam na typowym kolorze maskującym, wariacji zieleni i brązu czy może zależy nam na kolorze czarnym lub szarym.

Jeśli zależy nam na szelkach w zestawie, nie możemy ich pominąć. Takie ograniczenie naszego typu pomoże odnaleźć się w gąszczu różnych modeli i wybrać te najlepsze spodnie turystyczne wojskowe. Życzymy udanego polowania na spodnie wojskowe!