Pracowałaś w zawodach medycznych? Od teraz nawet w pracy możesz wyglądać naprawdę ładnie!

Zazwyczaj ubiór dziewczyn pracujących w medycynie większości ludzi nie kojarzy się zbyt dobrze – w większości przypadków kobiety mają na sobie bezkształtne kombinezony medyczne, które zazwyczaj nie pozwalają na uwypuklenie ładniejszych części ciała lub podkreślenie figury.

oczywiście ubiór do tego rodzaju pracy musi być głównie wygodny, jednakże z drugiej strony z pewnością każda z nas lubi poczuć się fajnie ubrana. Na szczęście obecnie są ciuchy, które są kompromisem między wygodą a ładnym wyglądem!
Odzież medyczna
producenci odzieży medycznej coraz mocniej wychodzą naprzeciw potrzebom dziewczyn pracujących w tego typu zawodach, więc aktualnie możesz właściwie wszędzie kupić przykładowo śliczne fartuszki medyczne. Oczywiście są one zrobione z tych samych materiałów co klasyczne kombinezony medyczne, gdyż takie są wymogi higieny i bezpieczeństwa, jednakże sam ich krój niewątpliwie jest o wiele fajniejszy niż klasycznych ogromnych fartuchów medycznych, które zwykle były szyte na facetów.
fartuszki medyczne

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Do roboty w sukience?
Różowe buty panny młodej

Autor: Eugenio „The Wedding Traveler” WILMAN
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostaje jednakże pytanie, czy na przykład sukienka medyczna sprawdzi się dobrze w trakcie codziennego dyżuru. Zwykle jeśli jesteś na izbie przyjęć czy w trakcie ostrego dyżuru, poleca się mimo wszystko spodnie, bowiem są one zwyczajnie wygodniejsze. Jeśli jednak sukienka medyczna nie ogranicza Twoich ruchów, a równocześnie czujesz się w niej świetnie, wówczas nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań żebyś ją nosiła stale.

Dobrym przykładem są między innymi pielęgniarki, które zazwyczaj noszą się ładniej od lekarzy na dyżurze – spódnica medyczna jest właściwie stałym elementem ich ubioru. Jeśli tylko czujesz się wygodnie, a równocześnie pragniesz być bardziej kobieca w pracy, wówczas sukienka czy spódnica medyczna z pewnością poprawi Ci humor i będzie strzałem w dziesiątkę!