Prezentuj się uroczo dzięki naturalnym preparatom

Dobrze jest stosować naturalne kosmetyki, gdyż bywają one nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również zdrowe dla naszego ciała. Kosmetyki naturalne bywają nierzadko dość drogie.

Nie musimy jednak nabywać ich w dużych ilościach. Równie efektywne będą kosmetyki robione w domowym zaciszu.
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o cudownych właściwościach peelingu. Przede wszystkim usuwa on martwy naskórek, wspomaga krążenie, odmładza skórę. Dzięki peelingowi nasza skóra prezentuje się młodo a także zdrowo. Możemy samodzielnie zrobić w domu peeling cukrowy, kawowy czy miodowo-solny. Każdy z nich będzie doskonały, gdyż nie zawiera konserwantów,, odmiennie, niż kosmetyki sprzedawane w sklepach. Pamiętajmy o tym, iż jeżeli mamy skórę naczyniową albo niezwykle delikatną, nie stosujmy samodzielnie peelingów mechanicznych. Dobrze jest wtedy udać się do gabinetu kosmetycznego, aby bezpiecznie wykonać wszelkie zabiegi na delikatną skórę.
doktor

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy peeling wyróżnia się trochę odmiennymi właściwościami. Peeling z kawy świetnie usuwa cellulit a także wyszczupla sylwetkę. Rzecz jasna pod warunkiem, że stosujemy właściwą dietę oraz regularnie ćwiczymy. Ten peeling nie nadaje się na twarz. Podobnie peeling cukrowy, który jest nazbyt gruboziarnisty. Cukier zresztą można z powodzeniem dodać do peelingu z kawy, by wzmocnić działanie zdrowego likwidowania naskórka. Ogólnie rzecz biorąc nie ma najdoskonalszego przepisu na peeling domowy. Warto stosować te składniki, jakie nam służą.

Niektórzy na przykład uwielbiają cynamon, dla innych natomiast będzie to przyprawa nazbyt intensywna, ludzi z delikatną skórą może on podrażniać. Najważniejsze jest to, że nie przepłacamy wydając gotówkę na drogie dobre kosmetyki, i mimo tego zyskujemy gwarancję doskonałej jakości.