Produkcja odzieży: lepiej w naszym kraju a może za granicą?

Polski producent odzieży damskiej , męskiej czy dziecięcej musi zmagać się z licznymi przeciwnościami. Jest to przyczyną zmniejszenia konkurencyjności krajowej odzieży na rodzimym rynku. Nie powinien budzić zdziwienia fakt, że że odzież, powstająca w Polsce, to często towar lepszej jakości, niż ten wyprodukowany w Chinach.

kobieta w sukience

Autor: Antti Väyrynen
Źródło: http://www.flickr.com
Głównym kłopotem są wysokie ceny materiałów oraz rosnące koszty produkcji. W Polsce również koszty zatrudnienia pracowników często zniechęcają pracodawców. Jeżeli jesteśmy niewielkim przedsiębiorstwem wtedy najchętniej nawiązujemy współpracę z podwykonawcą.

Spójrz na stronę oraz prześledź wpis (https://kompresyjne.pl/rajstopy-uciskowe-profilaktyczne), który zapewne totalnie Cię pochłonie, ponieważ informacje w tamtym miejscu umieszczone, przykuwają zainteresowanie.

Jest to częsta praktyka właścicieli małych firm, którzy pragną rozkręcić własny biznes.

Najczęściej są to ubrania produkowane na małą skalę. Idealnym systemem sprzedaży jest sklep internetowych. Ilość produktów nie jest bogata, a wybór projektów raczej ograniczony. Bogaty asortyment oferowanych produktów jest oczywiście ważny, jednak są też bardziej znaczące wartości budowania interesującej marki.

sklep z ciuchami

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Firma konfekcyjna, która chce podjąć działania na większą skalę, powinna najpierw obniżyć koszty produkcji.Aby więcej produkować musimy obniżyć ceny naszych ubrań.Nie od dziś wiadomo, że nabywcy oczywiście cenią sobie dobrą jakość, ale jeszcze bardziej preferują, które mają niewygórowane ceny.Musimy się z tym faktem liczyć, jeśli pragniemy trafić do większej liczby kupujących.Jednak przeniesienie produkcji na przykład do Chin, czy innego odległego kraju, gdzie wyzyskuje się pracowników nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

naturalnie mamy też możliwość obrania inne strategii. Wytwarzając rzeczy na rynku krajowym mówimy do odbiorcy, dla którego liczy się jakość, przede wszystkim pochodzenie produktu. Takie osoby są gotowi zapłacić więcej za ciuch wyprodukowany w Polsce. W świadomości kupujących chińskie produkty są słabej jakości, a czasami nawet niebezpieczne w użyciu. Co chwile słyszy się w mediach, że Chińczycy stosują szkodliwe dla zdrowia barwniki więcej na.

Oprócz tego producent odzieży damskiej, produkujący swoje ubrania w kraju może w komunikacji marki uderzyć w ton patriotyczny. Hasło: kupując polskie produkty, wspierasz rodzimą gospodarkę jest zrozumiałe i akceptowe przez wielu konsumentów.