Profesjonalna depilacja laserowa

Kobiety, a od jakiegoś czasu również mężczyźni, szukają jak najodpowiedniejszego sposobu usuwania zbędnego owłosienia ze swojego ciała. Nie wszystkie z polecanych sposobów mogą być jednak właściwe dla każdej z osób. Konieczne jest więc skonsultowanie takiego pomysłu z profesjonalistą, który w swojej pracy miał już styczność z różnymi typami skóry pacjentów. Popularną metodą jest depilacja laserowa, która jest oparta na epilacji niechcianego owłosienia z zastosowaniem wiązki lasera. Jest to sposób wybierany dziś szczególnie chętnie.

Metody usuwania niepożądanego owłosienia

Rosnące włoski na ciele mogą irytować, więc warto pozbywać się ich za pomocą sprawdzonych i polecanych technik. Bezpieczne depilowanie owłosienia ciała ma miejsce w odpowiednich warunkach z użyciem nowatorskiego sprzętu. Biorąc pod uwagę laser, jego użycie ma na celu wniknięcie głęboko w skórę. W ten sposób można zniszczyć cebulkę włosa razem z korzeniami. Stopuje to ciągłe wyrastanie włosa i jest to sposób bezpieczny, stosowany dzisiaj na szeroką skalę.

Znana i ceniona metoda – depilacja laserowa

Metodę usuwania włosów jak depilacja laserowa udoskonala się nieustannie, dzięki temu może być ona wybierana również przez osoby o różnych typach skóry. Rozmaite problemy skórne i pewne cechy uniemożliwiają skorzystanie z tego rozwiązania. Do nich zaliczamy np. aktywne infekcje skórne i wykonane niedawno zabiegi zabiegi kosmetyczne bydgoszcz chirurgiczne. Wśród przeciwwskazań wylicza się także choroby pęcherzowe i choroby jak bielactwo, łuszczyca i padaczka. Generalnie metoda ta uchodzi za bezinwazyjną oraz w całkowicie bezpieczną. Źródło na .

Najistotniejsze przeciwwskazania w przypadku depilacji laserem

W przypadku depilacji laserowej najważniejszym plusem jest z pewnością to, że zmniejsza się częstotliwość konieczności usuwania włosów. Wiązka lasera wytwarza pewną energię, którą łapie melanina – barwnik włosa. Dzięki temu zmienia się ona w energię termiczną, dlatego cebulka włosa jest nieodwracalnie zniszczona. Specjaliści pomogą każdej zgłaszającej się osobie dobrać właściwą moc impulsu, który warunkuje typ skóry oraz włosów.