Przykładowe porady dla osoby, jakie zupełnie nie będą wiedzieć co wybrać na prezent.

Upominki są nieodłącznym elementem wielu rodzinnych imprez i uroczystości. A często tego typu okazji nie brakuje, szczególnie jeśli rodzina będzie liczna i zżyta ze sobą. Jednak o ile większość lubi dostawać prezenty, to już nie wszyscy je lubią kupować.

(2).jpg|L|W=195|ALT=łańcuszek|TITLE=fryzura]
sandały

Autor: Thomas8047
Źródło: http://www.flickr.com

I bynajmniej nie będzie to chodzić o kwestie finansowe, ale o to, że sporo ludzi po prostu ma bardzo duży kłopot z tym, co kupić aby prezent się spodoba. Rzecz jasna ciężko dać tu jedną uniwersalną radę, bo wybór upominku będzie zależał od wielu rzeczy. Po pierwsze znaczenie ma rodzaj okoliczności, z której prezent się wręcza, wieku danej osoby, oraz relacji, jakie z nią łączą. Lecz nie mniej ważne jest to, co taka osoba lubi, jakie ma zainteresowania i jak lubi spędzać wolny czas. Dlatego też każdy, kto musi wybrać jakiś prezent dobrze żeby się zastanowił nad powyższymi sprawami. Jeśli jeszcze uwzględni pewne uniwersalne zasady, to zapewne uda mu się znaleźć coś ciekawego.
Jednym z najczęściej kupowanych, lecz również nieco nieprzewidywalnych upominków są różnego rodzaju kosmetyki. Z jednej strony można się dowiedzieć łatwo, czego używa dana osoba i kupić coś podobnego. Jeśli się jednak nie zna preferencji jubilata, to trzeba być ostrożnym. Każda osoba może bowiem mieć odmienne zapachowe preferencje, i okazać się może, że wody kolońskie, jakie podobać się będą dużej ilości panów akurat temu jedynemu się nie spodobają. Ciekawym pomysłem na prezent może być też książka, lecz tu również wcześniej można zasięgnąć opinii, jaki rodzaj literatury ktoś lubi. Zupełnie czego innego będzie się szukać, jeżeli ktoś będzie chciał podarować prezent dla nowożeńców. W takim przypadku zdecydowanie bardziej sprawdzają się jakieś użyteczne przedmioty, które mogą pomóc w urządzeniu nowego domu.

Przykładowo mogą to być sprzęty AGD czy jakieś oryginalne gadżety. Często spotykaną praktyką jest pytanie się młodej pary, co chciałaby dostać, dzięki temu można mieć pewność że to, co się wręczy na pewno będzie przydatne i się spodoba.