Radość z życia w stylu EKO czyli parę zdań o kosmetykach naturalnych

Spora część osób niesłusznie sądzi, iż kosmetyki ekologiczne nie są tak skuteczne w pielęgnacji jak te, ze sztucznymi substancjami chemicznymi. Takie zapatrywanie na ten temat jest jedynie skutkiem naszego niedoinformowania. Niestety, szampon do włosów który z łatwością się pieni – jest skutkiem zastosowania sztucznych substancji pieniących, bez związku z właściwościami myjącymi. Piana jest wyłącznie uroczym, efektem który ma zadanie zachęcić potencjalnego klienta. Naturalne kosmetyki do włosów, twarzy oraz ciała, nie mają w swoim składzie chemiczno-syntetycznych substancji zapachowych,barwników, olejów mineralnych, sylikonów czy PEG. Obcujemy z czysta naturą. Stosowanie ich będzie więc łączyło przyjemne z pożytecznym.

Ostatnimi czasy, furorę robią kosmetyki ekologiczne pochodzące z Niemiec – Santaverde. Cechą która wyróżnia produkty, jest to, iż produkty nie zawierają wody. Jeżeli nie ma wody, to czym została zastąpiona? Otóż wodę zastąpiono sokami roślinnymi pozyskiwanymi z własnych, ekologicznych upraw. W produktach z linii Aloe Vera, zamiast wody użyto występującego w dużym stężeniu, odżywczego aloesu. (Zobacz też redblocker na naczynka) Sok ten zawiera mnóstwo enzymów, minerałów, witamin oraz innych wartościowych składników, jakich nie posiada woda. Sok aloesowy otrzymywany jest z własnej, ekologicznej plantacji aloesu znajdującej się w Hiszpanii, a dokładnie w Andaluzji.

Polki polubiły Santaverde, co daje się zauważyć pochlebnych opiniach na forach internetowych. I nie ma w tym nic niezwykłego, ponieważ kosmetyki dające energię, nawilżenie, dobre samopoczucie oraz odprężenie to najlepsza inwestycja. (Polecamy też kremy do cery suchej) Do ich wytwarzania nie potrzeba imponujących rozmiarami zakładów chemicznych, nie potrzeba rozwiniętych oraz energochłonnych technologii (zobacz: wejdź na stronę). Rezultatem tych poczynań nie są stosy toksycznych odpadów, które tysiące lat pozostaną w środowisku.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam do źródła (www.ursynow.centrumdemed.pl/ceny/) – w tamtym miejscu znajdziesz fascynujące dane, które są skrupulatnym opisem tego zagadnienia.

Jeśli wykazujemy troskę o środowisko, to sięgając po te kosmetyki powinniśmy mieć to na uwadze. Santaverde to cała bogactwo kosmetyków do pielęgnacji. Co ważne, biorąc pod uwagę ich drogocenny skład, oraz pochlebne recenzje posiadaczek, ceny produktów w sieci występują w przystępnych cenach. Warto więc postawić na naturalną pielęgnację. Autor