• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Różne rodzaje specyfików do pielęgnacji różnych typów włosów – chwyt marketingowy czy realne zastosowanie.

Różne rodzaje specyfików do pielęgnacji różnych typów włosów – chwyt marketingowy czy realne zastosowanie.

Rynek produktów do pielęgnacji włosów rośnie w bardzo szybkim tempie. Obecnie poza rozlicznymi markami szamponów i odżywek występują również produkty dostosowane do różnego typu włosów. Czy nie jest to jedynie marketing? A może powinniśmy powrócić do wywaru z pokrzywy z odrobiną jajka?

Jeszcze na początku lat 90-tych ubiegłego wieku w Polsce najpopularniejszym produktem higieny osobistej było mydło „Biały Jeleń” i szampon familijny, a w przypadku, pojawiającej się sporadycznie w placówkach oświatowych wszawicy, stosowało się bardziej wyspecjalizowane produkty apteczne. Następnie zaczęły się pojawiać szampony przeciwłupieżowe oraz do włosów przetłuszczających się, normalnych i suchych. XXI wiek przyniósł przeciętnemu polskiemu klientowi szampon kręconych do włosów, cieniowanych, delikatnych oraz, oczywiście, farbowanych. Co więcej uaktywnił się rynek kosmetyków dla mężczyzn, i tak w sklepach zaczęły się pojawiać szampony mające przeciwdziałać łysieniu i siwieniu. Mimo, że wciąż duża grupa Polaków nie odróżnia (lub jest to jej obojętne) szamponu od żelu pod prysznic, towary te utrzymują sie na rynku. Wśród kosmetyków dla mężczyzn nie znajdziemy, co prawda, takiej pozycji jak szampon do włosów kręconych (te serie skierowane są głównie do kobiet – dowiedz się więcej ), ale wobec rosnących potrzeb pielęgnacyjnych klientów płci męskiej, być może w niedługim czasie będą one dostępne. Zasadnicze pytanie dotyczy skuteczności takich kosmetyków. O ile obecność lub brak łupieżu możemy zauważyć po jakimś czasie stosowania specyfiku o tyle uwidocznienie efektu cieniowania włosów może mieć raczej charakter czysto psychologiczny. Dziś większość wiodących marek na polskim rynku skupiła się na różnorodności produktu.

szampon loreal

Autor: Anne Swoboda
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to popularne tzw. szampony loreal czy też inni producenci, wszyscy prześcigają się w tworzeniu nowości i uskutecznianiu swojego asortymentu. W każdym z poszczególnych typów szamponów czy odżywek znajdziemy inny zestaw dodatków roślinnych takich jak wyciąg z aloesu, pokrzywy, a nawet baobabu, wiąże się to z tym, że każdy z nich ma nieco odmienne działanie. Od dawna rośliny służyły człowiekowi do celów leczniczych i ta ich funkcja pozostaje niezmienna do obecnych czasów. Dodatkowo firmy wykorzystują je do procesów pielęgnacyjnych.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, koniecznie sprawdź link invisalign warszawa a dowiesz się o wiele większą ilość danych, które z pewnością wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Wyciągi z roślin działają jednak raczej na skórę głowy niż na same włosy, bardziej skuteczny jest tu raczej proces nawilżenia tej części ciała człowieka. Poza tym duży wpływ na to jak wyglądają nasze włosy ma to jak sie odżywiamy. Jeśli nasza dieta i test na nietolerancję pokarmową warszawa zdrowe jelita jest właściwa, nasz organizm będzie skuteczniej funkcjonował i wyglądał. Jest to szczególnie istotne w przypadku farbowania czy trwałej ondulacji, czyli procesów w trakcie których narażamy włosy i skórę głowy na działania mocnych środków chemicznych. W takich przypadkach stosowanie odpowiedniej diety jak i kosmetyków jest wysoce zalecane. Nie ma znaczenia czy to będą szampony loreal czy inne specyfiki do pielęgnacji, ważne by osoba, która ich używa odczuwała efekt tych zabiegów. Należy pamiętać, że oprócz tego, że ludzie maja różnego rodzaju włosy (cienkie, grube, kręcone, proste itd.), to każdy z nich może różnie reagować na dany produkt. Dlatego nie wszystko co jest skuteczne u jednej osoby przyniesie taki sam efekt u drugiej. Ważne aby wybierane przez nas środki kosmetyczne nie były stosowane na zwierzętach oraz by nie zawierały szkodliwych parabenów i, oczywiście, aby pochodziły ze sprawdzonego źródła.

Proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze, a sprawdzone sposoby szkodzą najmniej. Przy zakupie kosmetyków pielęgnacyjnych najłatwiej zwrócić się z prośba o radę do specjalisty, należy pamiętać tez o właściwej diecie i zdrowym rozsądku.