Czym jest dermatologia estetyczna?

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego pytania stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te kwestie z przymrużeniem oka to jest w nich pierwiastek prawdy. No cóż, czy preferujemy to, czy nie, prezencja jest dość istotny i warunkuje wiele rzeczy. Nie mówimy tu o wzorach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych szczegółach w wyglądzie, które nas irytują i preferowalibyśmy je zastąpić. Z takimi właśnie wyzwaniami zmaga się dermatolog estetyczny.

Wiązką lasera w brzydką bliznę

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Na wstępie powinniśmy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co zwyczajowo definiowana dermatologia. Ta druga jest konieczna, kiedy mamy przypadłości skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i znaczące dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra znanej dermatologii skupia się natomiast, jak łatwo dojść do wniosku po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, polepszającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to młoda dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich operacjach w okresie PRL-u, kiedy to na takie zabiegi zezwolić sobie mogli ci z oszczędnościami i możliwością podróży za granicę, bo tylko tam było to na porządku dziennym. naszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje sporo, ale coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić. tym bardziej jest to widoczne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało oferuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (dowiedz się więcej).

Co oferuje dermatologia – ciekawa strona – estetyczna? W zależności od kliniki najważniejsze są:

– wypełnianie zmarszczek,- modelowanie ust,- korekta nosa,- konturowanie twarzy,- peelingi chemiczne,

I wiele innych.

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Nadrzędną filozofią działania dermatologii estetycznej jest poprawa aparycji, nie jest to jednak operacja plastyczna, w trakcie której interwencja chirurgiczna jest nieporównywalnie większa. Pokutuje atoli w wielu opiniach mieszanie tych definicji, tak jakby te dwie obszary, te dwie terminologie wymawiało się zamiennie. Jest to znaczący błąd i skrót myślowy.

Jeśli czytasz prezentowany tekst, to znaczy, że niezwykle Cię zafascynował. Skoro tak, to przejrzyj (https://zdrowienastole.pl/), że inne portale również posiadają istotne wiadomości.

Powoduje to sytuację, że istnieje grupa osób bardzo przeciwnych takiego rodzaju zabiegom, tak jakby fizjonomia była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych tego rodzaju zabiegów, ale patrzą na to, jak na normalny zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną korektę, bo np. nos jest trochę krzywy. Nie musi pytać nikogo o zdanie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom dużo zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną atrakcyjność.

Inni specjaliści: