Rytuał golenia – czyli przyjemność i męskość razem

Golenie, jako zajęcie mężczyzn, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silniejszej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwala dzisiejszym panom traktować golenie zarostu jako swoisty rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynka maszynce nierównaKluczowa w trakcie golenia jest maszynka – warto więc wybrać ją w odpowiedni sposób i na przykład zredukować liczbę zacięć. Za większą liczbę ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacimy nawet po kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę odczuwa się później, podczas golenia. Zarówno jeżeli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i sytuację po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, zacięć itp. To natomiast pozwala cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość pań.

Nie tylko maszynka, potrzeba zadbać o skóręNie byłoby jednak tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie odpowiednie nawilżanie skóry twarzy.

Kliknij śmiało ten link – przeczytasz w tamtym miejscu tak samo niebanalne informacje. To wciągający wpis, który także jest godny uwagi!

Odpowiadają za ten stan firmowe żele do golenia, przeważnie dostępne w kolorze białym (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było bez wątpienia „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”. Dziś żele nie są wydatkiem bardzo zauważalnym, z pewnością większość panów dostaje takie w prezencie od żony, matki, sióstr. W sieciówkach zdarzą się co więcej unikatowe promocje, w których dostępne są zarówno żele do golenia jak i kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, że używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka wskazuje na to, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także kobiet – szokujące. Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, dbanie o regularne golenie brody, wąsów i każdy inny rodzaj zarostu wymaga od panów zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki lub golarki), piankę albo żele do golenia. Dbanie o męską twarz wcale nie skończy się na czynności golenia – co bardziej dbający panowie nie pominą smarowania skóry kremem do twarzy.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe przyciągające informacje na interesujący Cię dział. Wejdź do kolejnego artykułu oraz czytaj wpis plafony do łazienki.

Popularność tych kremów i rosnąca ilość producentów spowodowała, iż nie jest to drogi zakup.