Skarpety – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Wielu ludzi błędnie wierzy, że nie jest istotne to, jakie skarpety noszą. Co więcej wiele osób kupuje skarpety ze względu na podział na skarpety bawełniane (a więc te dobre, w których stopa „oddycha”), jak również skarpety wytworzone ze sztucznych włókien (a więc te „słabsze”, których trzeba unikać). Prawda jest jednak taka, że istnieje wiele innych czynników, które powinno się uwzględnić podczas kupna skarpety.

skarpetki

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com

Tej kwestii będzie też poświęcony ten tekst. Warto jest zatroszczyć się o swoje stopy. Mimo, iż wybór skarpet wydawać się może sprawą bardzo łatwą, wręcz trywialną, należy mieć na uwadze, że będziemy je nosić przez kilka lub nawet kilkanaście godzin niemal każdego dnia.make up Wrocław – makeup D. MałeckaJest więc to decyzja, która niewątpliwie warta jest poświęconego jej czasu oraz pieniędzy. Nasze stopy będą nam za to wdzięczne! Czym więc się kierować podczas zakupu skarpet? Przede wszystkim, nie daj się oszukać napisom „100% bawełna”. Mimo,że każdy producent skarpet produkuje skarpety o trochę odmiennym składzie, każdy kto twierdzi, że jakieś skarpety zawierają wyłącznie bawełnę, najzwyczajniej w świecie oszukuje. Skąd ta pewność? Ponieważ bawełna nie rozciąga się! Z tego też względu, skarpetki zrobione wyłącznie z bawełny nie mogłyby się utrzymać na jakichkolwiek stopach! Z tego względu zwyczajowo dodaje się do nich lycre.

Absorbuje Cię opisywana problematyka? Jeśli tak, to bez wahania kliknij tutaj – ta optymalna strona (https://boskabijoux.pl/kategoria-produktu/produkty/produkty-bransoletki/bransoletki-ze-znakiem-ryby/) z pewnością także okaże się warta uwagi.

Warto więc zwracać uwagę na skład (bawełna jest bez wątpienia lepsza dla naszych stóp niż większość materiały sztuczne), jednak nie dawaj się zwieść hasłom reklamowym! Co więcej, czasem warto rozejrzeć się za innym składem – osoby uprawiające sport czy też wycieczki górskie, mogą potrzebować skarpet o innym składzie, którezagwarantują stopom większą termiczność oraz oddychalność. Po drugie, dopasuj „krój” skarpetki do butów, które zamierasz nosić.

skarpety stopki

Źródło: pixabay

Jeżeli w najbliższym sezonie nosić będziesz tal zwane baletki, warto zaopatrzyć się w skarpety stopki (przykładowych szukaj: bawełniane skarpety stopki). Jeśli jedziesz na pieszą wędrówkę, nieodłączne będą trekkingowe skarpety za kostkę, dłuższe niż buty Po trzecie, należy zwrócić uwagę na fakt, że kolor skarpetek powinien być dopasowany do reszty – zarówno ubrania jak i obuwia.Z pewnością nie raz widzieliście osoby w czarnych spodniach i czarnych butach, noszącego białe skarpetki. Niewątpliwie jest to 1 z przykładów, kiedy źle dobrane skarpetymogą zniszczyć całkowicie elegancję stroju.