Skarpety są ważnym elementem twego stroju, zadbaj, żeby odznaczały się doskonałą jakością

Skarpety są uzupełnieniem stroju, zarówno tego noszonego na co dzień, jak i bardziej eleganckiego. Bywają zakładane w równym stopniu przez kobiety oraz mężczyzn w każdym wieku. Niemniej o ile panie posiadają przyjemną alternatywę w postaci pończoch lub podkolanówek, panowie zostają skazani na skarpety męskie. Należy uczynić wszystko, by ten na pierwszy rzut oka nieznaczący element garderoby wyróżniał się wspaniałymi cechami oraz gwarantował najlepszy komfort noszenia.

Rodzaj skarpet ma spore znaczenie dla stóp

bawełniane skarpetki

Autor: Vanda Mesiarikova
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż potrafi się wydawać, że typ skarpetek jest całkiem nieważnym szczegółem, jest całkowicie odmiennie. Materiał i metoda wykonania skarpet ma kluczowe znaczenie dla solidności produktu, jak również dla komfortu używania i zdrowia skóry. Sportowe skarpety wyprodukowane z tkanin zawierających sztuczne domieszki zazwyczaj nie przepuszczają powietrza, dzięki czemu nogi pocą się i wydalają przykry zapach. Brak dopływu powietrza potrafi doprowadzić również do stanów zapalnych oraz (Angelka Photography-przejdź do nas po linku tę zakładkę) chorób skórnych w obrębie stóp i paznokci.

Do eleganckiego stroju konieczne stają się ładne skarpety garniturowe

Poza surowcem, z jakiego wyprodukowane zostały skarpety, trzeba zwrócić uwagę również na ich barwę oraz projekt. Do dresu oraz (wróć) codziennego stroju pasują skarpetki o kroju sportowym, do płaskich adidasów świetnie pasują krótkie skarpety, czyli inaczej stopki. Kiedy zamierza się wystąpić w garniturze, czy to w pracy czy przy okoliczności ważnej uroczystości, trzeba kupić gustowne skarpety garniturowe, optymalnie w ciemnym kolorze. Prezentują się one szykownie oraz są dyskretne.

Skarpetki nie muszą być z bawełny

skarpetki

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjęło się sądzić, że najdogodniejszą opcją bywają skarpety wykonane z bawełny, jednak okazuje się, że istnieje równie dobra propozycja. Coraz większą renomą cieszą się skarpety z bambusa. Wytwarzane są one z włókien bambusowych, są naturalne oraz ekologiczne. Wedle projektantów doskonale wentylują powietrze oraz pozwalają skórze dobrze oddychać. Również ich cena nie okazuje się wygórowana oraz zachęca do sprawunku