Skóra głowy – wrażliwa czy nie?

Wszędzie mówi się o pielęgnacji włosów, jakie odżywki do włosów, lakiery są najtrafniejsze do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Profesjonalne odżywki do włosów
Poruszane są ponadto kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak suszarki czy maszynki. Mało jednak mówi się o pielęgnacji skóry głowy, która jest równie istotna, jeśli nie ważniejsza od włosów. To od jej stanu zależy jak szybko rosną włosy, czy są sprężyste i mocne.

Skóra głowy to nic innego, jak głębsza warstwa naszej skóry pod włosami, dlatego też może być mało odżywiona, odwodniona, zestarzeć się, tak jak nasza inna skóra. Delikatna skóra głowy, tak samo jak skóra twarzy, odznacza się objawianiem zaczerwienienia i przesuszenia oraz utratą warstwy ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszaniny hydrolipidów, która ma działanie jak naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny mogą być rozmaite, zależeć mogą od fundowania różnych zabiegów kosmetycznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet polecane maszynki do golenia, a nawet od wpływu otoczenia, takich jak za wysokie temperatury powietrza i spaliny samochodowe. Chociaż niestety zbyt ciepłe powietrze otrzymujemy od suszarki do włosów tutaj mało znanych firm.Dodatkowo w istotne są czynniki ściśle genetyczne, które predysponują do posiadania wrażliwszej powłoki skórnej, co sprawia, że skóra głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Jeżeli zobaczyliście u siebie wyżej wymienione objawy, warto sięgnąć po specjalistyczne produkty przeznaczone do delikatnej skóry głowy, które skutecznie usuną te nieprzyjemne podrażnienia.

Źródło: Lokikoki.pl