Spartańska męskość w współczesnej toalecie

Każdy zna co znaczy szykowna pani. Co prawda wyobrażenie to może się troszkę różnić w poszczególnych wypadkach, jednakże mniej więcej wiadomo „mała czarna” plus buty na obcasie zawsze się sprawdzają. Oprócz tego jeszcze godziwe pachnidło (niekoniecznie francuskie) i oto mamy wzór eleganckiej kobiety.

Dużo trudniej będzie z panami. Przede wszystkim pokutuje pogląd, iż zadbany dżentelmen nie występuje w przyrodzie – starczy mu mydło oraz odrobina gorącej wody. Ten uproszczony obrazek jest od początku fałszywy. Lubimy się dobrze czuć, i to od początku dnia. Mamy swoje przyzwyczajenia, większa część z nas uwielbia się golić. (nawet gdy nie golimy się na gładko).

brzytwa

Wydawało by się że w sprawie golenia niewiele można powiedzieć – maszynka (polecamy ofertę dotyczącą – ostrzenie maszynki do strzyżenia) jednorazówka, troszkę kremu do golenia i gotowe. Nic bardziej mylnego. Ostatnimi czasy w goleniu można spostrzec powrót do tradycji. Jeśliby używać określeń z historii literatury, mamy wiek oświecenia z reprezentatywnym dla tego czasu zainteresowaniem Antykiem. Powracają zatem do łask pędzle oraz brzytwy które – jak mogłoby się wydawać – miały już swoje miejsce w muzeum urody (gdyby ktoś chciał takie stworzyć).

Taki powrót do dawnych zwyczajów powoduje konieczność odświeżenia wydawałoby się już zapomnianej wiedzy. Na szczęście mamy internet, wystarczy zatem wpisać dla przykładu wyrażenie: gdzie kupić brzytwę, i już można zaczynać przygodę z staromodnym goleniem. Na pewno będzie trzeba się nauczyć używać naszego nowego toaletowego przyboru. Jak się okazuje nie jest to w ogóle proste, ale oczywiście znajdziemy wideo-poradniki które to ułatwią nam zadanie. Może wydawać się, iż jest to – gdy już opanujemy teoretycznie tą zdolność – wszystko. Niestety, im głębiej w gąszcz, tym sporzej drzew.

pędzel

Następnym wyzwaniem będzie kupno pędzla do golenia. Nie wszyscy wiedzą iż rodzai pędzli jest sporo, i nie idzie tutaj jedynie o to którego włosia użyto, ale idzie także o metodę wytwórczości. Pędzle można podzielić na klasy. Najmniej ceniony jest pędzel Badger z dopiskiem „piure” (tu ). Stosować go mogą mężczyźni o mało wrażliwej skórze, ponieważ pędzle tego typu drapią. Panowie ceniący sobie komfort muszą postarać się o pędzel Badger z dopiskiem „super”. W o wiele lepszy sposób trzyma on ciepło i wilgoć, co ma wpływ na uformowanie gęstej piany, a więc i większy luksus golenia. Rzecz jasna końcowym akordem tegoż przyjemnego rannego procesu będzie stosowna do naszych preferencji łagodna perfuma, na przykład old bond street i możemy spokojnie udać się do pracy.