• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Specyfiki na alergię – udawać się bezzwłocznie do lekarza czy może spróbować leczyć się samodzielnie?

Specyfiki na alergię – udawać się bezzwłocznie do lekarza czy może spróbować leczyć się samodzielnie?

Lekarstwa są coraz bardziej dostępne. Niegdyś były do nabycia tylko w aptekach, w tej chwili zaś da się udając się do punktu spożywczego kupić środek na ból głowy czy też temperaturę. W których miejscach możemy dostać natomiast preparaty na alergię i jak je używać?

Preparaty na alergię dzielą się pod względem odmiany zakupu na te „z receptą” jak również te, jakie zakupimy bez wymaganej wizyty u lekarza. O ile chodzi o te pierwsze, specjalista obserwując zachowanie pacjenta i badając go analizuje jaki lek mu zalecić oraz jaka doza będzie dobrana dla jego wieku, masy ciała.

Apteka Zawiszy

Autor: William Brawley
Źródło: http://www.flickr.com

To prawdopodobnie najbezpieczniejszy tryb leczenia alergii, dlatego że po obserwacjach i systematycznych konsultacjach z alergologiem a także zażywaniu specyfików jesteśmy w stanie nawet wyleczyć się z tej niedogodności. Gdy chodzi o leki, na które nie trzeba recepty, są to na ogół farmaceutyki antyhistaminowe. Ich obowiązkiem jest blokowanie funkcjonowania substancji, którą jest histamina, odpowiedzialna za powstawanie przejawów alergii. Mogą one pomniejszać łzawienie oczu, blokować odruch kichania i minimalizować pieczenie nosa. Najczęściej sprzedawane są w postaci kropli i pastylek – Apteka Zawiszy – sprawdź.

Kolejnym rodzajem lekarstw sprzedawanych bez potrzebnego papierka są kremy, które łagodzą dolegliwości skórne jak pieczenie, swędzenie, przebarwienia i rany. Nie są przeznaczone jednak do dłuższego użytkowania, gdyż mieszczą w sobie drobną ilość sterydów. Cera błyskawicznie się do nich przyzwyczaja i po jakimś okresie przestaje reagować na artykuły tego rodzaju. Powinno się stosować krótkoterminowe terapie a w pozostałe dni wesprzeć się tabletkami bądź też ziołami.

To one tworzą ostatnią kategorię tych najmilej wybieranych przez nas leków w dziale „preparaty na alergię”. Borykają się one z niedyspozycjami ogromnie ciężkimi dla nas, jak roztocza kurzu i pyły, wspierają organizm. Wzięte zioła to wiesiołek (znakomity także do nawilżania cery), ziele pokrzywy, szałwia. Sprzedawane są tak samo pod formą olejów do smarowania np. podrażnionej skóry bądź też wyciągów czy herbatki do picia.

W aptekach bądź też sklepach zielarskich zorientowany personel zdoła pomóc dopasować do naszego urazu leki. Preparaty na alergię występują pod rozlicznymi formami. Wskazane jest wybrać się do profesjonalisty, jaki zleci nam testy i przystosuje strategię leczenia.