Sposoby na zwalczanie cellulitu

Wraz z coraz cieplejszymi dniami na ulicach zaczynają pojawiać się kobiety w ubraniach odsłaniających coraz więcej. Wiele kobiet ma natomiast z tym duży problem. Jak pokazują badania, niemalże co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli z nadmiarem tłuszczu, jaki wygląda bardzo nieestetycznie.Nierzadko cellulit sprawia, że kobieta wstydzi się wyjść nie tylko w krótszych spodenkach czy spódnicy, ale wręcz w ogóle unika pokazywania swoich ud i brzucha, gdyż są to rejony najbardziej podatne na pojawienie się popularnej pomarańczowej skórki.

Jak można zwalczyć cellulit? Na ogół kobiety zakupują dedykowane balsamy udostępniane niemalże w każdej drogerii. Są to różnego typu kremy bogate między innymi w ekstrakty z zielonej herbaty czy kawy, gwarantujące ujędrnianie skóry i jednocześnie modelowanie sylwetki. Tego rodzaju preparaty są dosyć tanie i ogólnodostępne, zatem nic dziwnego, że kobiety z chęcią po nie sięgają. Badania potwierdzają ich działanie, jednakże w pewnych przypadkach może się okazać, że nawet bardzo intensywnie działający balsam nie pomoże w rozwiązaniu poważnego cellulitu.

skóra - wyobrażenie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem takie kremy są także nie polecane ze względów zdrowotnych, przykładowo w sytuacji, gdy osoba ma problemy z krążeniem. W dodatku, trzeba przyznać, że ujędrnianie skóry wykorzystując balsamy jest dosyć pracochłonne i wymaga determinacji. Alternatywą dla osób, które nie mają cierpliwości do stosowania takich preparatów jest zabieg na cellulit.

Kliknij ten link sklep ortopedyczny marki. Na stronie znajdziesz pożyteczne informacje na to zagadnienie, opisane w tekście.

Jest to z pewnością szybsze rozwiązanie na walkę z pomarańczową skórką i bardziej widoczne. Wymaga jednak większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit musi być przeprowadzany przez wykwalifikowane w tym kierunku osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami bądź różnego rodzaju masażami.

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi są polecane w pierwszym rzędzie osobom, które mają mocno widoczny cellulit i jest to dla nich jedyna droga do pozbycia się tego problemu.Modelowanie sylwetki Warszawa można zrealizować również z udziałem regularnych ćwiczeń, aczkolwiek podobnie jak stosowanie kremów antycellulitowych jest to dosyć żmudne i czasochłonne, dlatego potrzeba na to dużo więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .