• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Starzenie się skóry, kontra odpowiedni krem – a wiec, w jaki sposób zapobiec pojawianiu się zmarszczek wokoło oczek

Starzenie się skóry, kontra odpowiedni krem – a wiec, w jaki sposób zapobiec pojawianiu się zmarszczek wokoło oczek

Z jakiego powodu skórka się starzeje – szczególnie w okolicy oczu? Czemu, pomimo że stosuje się kremiki, skórka i tak marszczy się? Odczytaj nasz felieton, a każdą rzecz Ci objaśnimy!

Starzenie się skóry to w rzeczywistości nic innego jak zwykły proces, w którym zmniejsza się biologiczna aktywność komórek w naszym własnym ciele. Powoduje to zwolnienie procesów regeneracji i zdolności adaptacyjnych tak zwanego „ustroju”. Przewodnim odpowiedzialnym za tę rzecz czynnikiem bywają nasze Geny, oraz nie słabiej istotne czynniki Zewnętrze. Bywają one niewiarygodnie przeróżne: palenie papierosków, złe odżywianie, a nawet niewłaściwa pielęgnacja skóry. Należy zapamiętać, iż rozpoczynającym objawem postarzania się jest Suchość Skórki, albowiem znaczy to iż nie bywa ona w stanie uwiązać wewnątrz siebie wody oraz ją utrzymać.
działanie
specjalna sala ka konferencje

Autor: K2 Space
Źródło: http://www.flickr.com
Spoglądając na tytuł artykułu oraz na pierwszy akapit, nawiążemy dodatkowo do sposobu dbania o skórę pod oczkami, która jest najbardziej narażona na zmarszczki. Tak jak zostało napomknięte, jednym z najistotniejszych czynników na Zewnątrz, które powodują postarzanie się, skórki bywa niewłaściwe jej dbanie o nią, mimo stosowania kremów.

I w tym miejscu powstaje pytanko: jak nakładać krem pod oczy? Recepta jest łatwiejsza aniżeli myślisz: należy dobrze zmyć makijaż, następnie nałożyćpołożyć punktowo krem na dolną oraz położona na górze część powieki – co bardzo ważne: od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oczka. Nie należy go wmasować, wyłącznie delikatnie rozsmarować oraz wklepać opuszkami paluszków. Uważaj – nie rozciągaj skóry, bo ta rzecz pogłębi powstałe już zmarszczki!