Świetne specyfiki do golenia dla mężczyzn – sprawdź produkty, jakie są teraz na topie

Branża kosmetyczna to sektor, który jeszcze kilka lat temu był opanowany przez producentów, którzy tworzyli kosmetyki zasadniczo z myślą o paniach, ponieważ to one od lat uznawane są za te, które zauważalnie najczęściej troszczą się o swoją urodę i uwielbiają ją uwypuklać.

Na szczęście dla płci brzydszej, pojawiły się specyfiki również dla mężczyzn, które w sporo rozleglejszym zakresie pozwalają zatroszczyć się o swój wygląd. Popularne myślenie o tym, że mężczyzna potrzebuje jedynie szarego mydła i pianki do golenia na szczęście wolno odchodzi do historii. Pokazuje się coraz więcej kosmetyków poświęconych tylko mężczyznom, jacy chcieliby mieć coś więcej aniżeli tylko mydło i piankę do golenia w swojej podręcznej kosmetyczce.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet biorąc choć pod uwagę temat golenia, widać jak wiele się odmieniło. Tradycyjne golenie, o którym z sentymentem wspominają nasi ojcowie, przypominając sobie niejeden raz okres spędzony w armii, polegało na wykorzystaniu pędzla do golenia, którym nakładało się piankę na cerę, żeby potem całość golić przy pomocy brzytwy albo maszynki do golenia na żyletki – więcej na temat tradycyjnego golenia. Współcześnie nawet to normalne golenie uległo zmianie, zamiast zwykłych pędzli możemy dobrać przykładowo pędzel do golenia silvertip, jaki od tych zwykłych różni się tym, że zrobiony jest ręcznie z wysokiej klasy skręcanego włosia, a także wielokrotnie sama rączka jest zrobiona z jakiegoś szlachetnego drzewa lub na przykład z rogu bawołu – pędzel do golenia silvertip.

Wielu wytwórców z branży kosmetycznej postawiło na stworzenie linii jedynie dla mężczyzn. Są to indywidualne linie i serie kosmetyków dedykowane jedynie panom. Co więcej, często można w takiej grupie odnaleźć takie specyfiki, jakie zostały dostosowane do różnorakich grup wiekowych. Wobec czego to, czego używamy mając lat dwadzieścia bądź trzydzieści, będzie się różniło od tego, co używają nasi ojcowie, starsi o kilkadziesiąt lat. Równie często spotyka się grupy kosmetyków, w skład których wchodzi wiele różnych środków. Dlatego pod jedną marką, przykładowo taylor of bond street, otrzymamy żel do mycia twarzy, szampon , żel do mycia, piankę do golenia, mydełko lub krem nawilżający do twarzy.

Jak widać, branża kosmetyczna kilkanaście lat temu wykryła następną niszę, dzięki czemu możemy bez trudności zaopatrywać się nie jedynie w zwykły piankę do golenia, pędzel i mydło. Możliwości wyboru jest sporo – na tyle dużo, że niekiedy może nawet będziemy mieli kłopot z wyborem czegoś odpowiedniego dla siebie.

Więcej szczegółów na stronie .