„Szaffing” – wiosenne sprzątanie szaf

Kwiecień i maj to czas w którym z reguły robimy duże, wiosenne sprzątanie. Wytrzepujemy dywany, myjemy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Mężczyźni dokonują niezbędnych napraw i wszelakich konserwacji. Także na działce, na stryszku czy w piwnicy czynimy duże pozimowe sprzątanie. Kiedy trzeba odmalowujemy płoty, bramę, albo przynajmniej dokonujemy przeglądu ich stanu.

Kiedy sprzątamy w szafach, musimy zadecydować co zrobić z ubraniami które tam mamy, a z których już nie skorzystamy. Wszystkie te za małe, za obszerne lub zwyczajnie już nie na czasie: damskie koszulki polo, spódnice, półgolfy damskie, sweterki, koszulki topy, suknie, t-shirty damskie niepotrzebnie zajmują przestrzeń w szafie. Czasem po prostu już nam się znudziły.

Bez wątpienia można by włożyć je do pojemnika PCK. Lecz znam także inny sposób równie ekologiczny ale nieco mniej altruistyczny.

Pewnego popołudnia los chciał, że w chwili gdy myślałam właśnie jak pozbyć się ciuszków które już przestały na mnie pasować – a moja garderoba nie jest niestety gumowa, ujrzałam ogłoszenie o szaffingu na moim osiedlu. Dla nie wtajemniczonych – szaffing to nieoficjalne spotkanie w damskim gronie, podczas którego uczestniczki mają możność się wymieniać tym co im zalega w szafie. Szaffing to możność „przewietrzenia” szaf, szansa by znaleźć coś unikatowego i oryginalnego.

Jak można się było spodziewać, większa część uczestników ”szaffingu” to panie, jako iż w większości razów to kobiety zajmują się domem. W w miłym klimacie przy filiżaneczce kawy lub herbaty oraz ciasteczkach odbywały się rozmowy biznesowe. Tutaj damskie koszulki polo w wielu barwach, tam znów półgolfy damskie, ktoś szukał topów oraz interesujące t-shirty damskie. Poza niewątpliwą rzeczową rolą takie „szaffingowe” spotkania mają także zalety towarzyskie, umożliwiają zawarcia nowych znajomości czy spotkania się z sąsiadkami. Tak więc z niecierpliwością czekam kolejnego.