Szafiry znów modne

Uważa się, że najbliższymi przyjaciółmi kobiety są diamenty. I raczej coś w tym jest. Jesteśmy przekonani że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie dałoby się poderwać wspaniałą biżuterią z tym konkretnym świecidełkiem. Od długiego czasu jest un uważany za cechę niewyobrażalnego majątku. Twory jubilerskie z diamentem są synonimem elegancji i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i każda dama chciałaby oglądać je w swojej szkatułce.

Biżuteria od wieków rozbudzała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki tworzyły sobie różne ozdóbki z rozmaitych odpadków, takich jak kości zwierząt, czy kawałki futerek. Dalej nastała epoka brązu, miedzi i rozmaitych metali z których wytwarzano wykwintne naszyjniki, bransolety i kolczyki. Aż w końcu nasz świat ogarnęła gorączka złota. Stało się ono najbardziej drogocennym kruszcem. Teraz może nie jest już ono tak niesamowicie poszukiwane. Każdy mimo wszystko posiada chociażby jeden złoty łańcuszek. Mimo wszystko złoto w dalszym ciągu jest w cenie, ale nie wskrzesza już w nas wielkiego zachwytu.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Która z młodych kobiet nie marzy o pięknym pierścionku z krwawym rubinem? Jeszcze jeszcze nie tak dawno temu najchętniej wybierane były proste pierścionki na zaręczyny. Dzisiaj do powszechnego handlu wracają masywne i przepastne pierścionki z wielkim kamieniem, te same jakie wybierały nasze prababcie. Co raz częściej decydujemy się na szmaragd albo cytryn, które można kupić na . Znudziła nam się szlachetna biel brylantów. Pełna kolorów biżuteria zdominowała dworskie bale. Bardzo modne jest obsadzanie ze sobą takich szlachetnych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu najbardziej popularne było na rynku białe złoto. Teraz modny jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz bardziej jest postrzegana jak dworskie klejnoty sprzed wieków – więcej wskazówek.

Może więc korzystnie poszperać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może wypatrzymy tam jakieś cenne drobiazgi. Bogatą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeżeli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej na miejscu.