Szmaragdy znów modne

Uważa się, że najbliższymi towarzyszami kobiety są diamenty. I chyba coś w tym jest. Wydaje nam się że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie potrafilibyśmy obłaskawić znakomitą biżuterią z tym właśnie kamieniem. Od starożytności jest un uważany za symbol przepastnego majątku. Twory jubilerskie z diamentem są wyznacznikiem elegancji i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby mieć je we własnej szkatułce.

Niezwykle wzięte kamienie szlachetne

Biżuteria od wieków rozbudzała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki tworzyły sobie najróżniejsze ozdoby z ogólnie dostępnych odpadów, takich jak kości zwierzęce, czy pasma futer. Dalej nastała epoka brązu, miedzi i różnych kruszców z których wytwarzano kunsztowne naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Aż koniec końców naszą cywilizację ogarnęła gorączka złota. Stało się ono najbardziej poszukiwanym kruszcem. Dzisiaj może nie jest już ono tak niesamowicie pożądane. Wielu z nas przecież kupiło chociażby jeden złoty łańcuszek. Wprawdzie złoto w dalszym ciągu jest w cenie, ale nie wywołuje już w nas wielkiego zachwytu.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Która z młodszych dam nie rozmarza o przepastnym pierścionku z krwawym rubinem? Jeszcze jeszcze nie tak dawno temu najbardziej popularne były skromne pierścionki na zaręczyny. Teraz do łask powróciły duże i bogate pierścionki z dużym kamieniem, takie jakie nosiły nasze prababcie. Zdecydowanie częściej decydujemy się na szmaragd – szczegóły w podanym źródle – bądź też oliwin, które można dostać na . Znudziła nam się szlachetna biel brylantów. Kolorowa biżuteria podbija dworskie salony. Niesamowicie popularne jest połączenie takich szlachetnych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu najbardziej popularne było na rynku białe złoto. Teraz w modzie jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz wierniej jest postrzegana jak królewskie klejnoty sprzed wieków.

Kamienie szlachetne o silnym połysku i oryginalnej barwie to opcja znakomita. Bez skrępowania można wybrać je na dar dla bliskiej osoby płci żeńskiej, ponieważ zaliczane są do podarunków uniwersalnych o wysokiej wartości. Rewelacyjne możliwości, jakie zapewnia dziś krajowy rynek to strzał w tak zwaną dziesiątkę. Wiele ofert zaskoczy każdego klienta, a niskie ceny za szlachetne minerały wprawić mogą w osłupienie. Atrakcyjne oferty znajdziesz tu – odsyłam do tej strony

Rozchwytywane kamienie szlachetne, które znaleźć można dziś na rynku

Wyjątkowo wartościowe oraz spotykane nie tak często, przezroczyste kamienie szlachetne to dany typ odmian poszczególnych minerałów lub również skał. Trwałość, oryginalność i uniwersalność to najważniejsze cechy, które wyróżniają się kamienie szlachetne na tle reszty dostępnych na rynku ozdób. Wyjątkowo ciekawie zestawione propozycje kamieni szlachetnych to idealne dopełnienie ubioru każdego dnia. Warto zainwestować w drogie ozdoby, które nigdy nie wyjdą z mody. Solidne kamienie oprawione w metale szlachetne są – nomen omen – na wagę złota!