• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Tatuaż to ślad na całe życie, co jednakże w momencie, jak pragniemy go usunąć? Pojawia się dość duży kłopot

Tatuaż to ślad na całe życie, co jednakże w momencie, jak pragniemy go usunąć? Pojawia się dość duży kłopot

No tak, być może nadejdzie taki dzień, kiedy pomyślimy o usunięciu tatuażu. Zrobiliśmy go bardzo dawno temu, jak jeszcze byliśmy młodzi albo na całkowicie innym etapie życia, teraz zaś taki pomysł wydaje nam się głupi, a do tego tatuaż jest – mówiąc delikatnie – niezbyt ładny.

Pojawia się więc (mezoterapia – przejdź dalej) idea, aby go zlikwidować raz na zawsze, tak jakby nigdy go nie było. Ale jak go usunąć, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Trudno zdefiniować, ile to będzie kosztować, ponieważ zależne jest to od rożnych wytycznych, czyli wielkości, jego miejsca, koloru czy metody wykonania. Dosyć szybko i bez problemu możemy się pozbyć tatuażu płytkiego, czasowego. Jednakowoż usuwania makijażu permanentnego to już odmienna kwestia, ponieważ taki tatuaż (czytaj o tatuażach) w założeniu tworzony jest na całe życie (więcej na ).Obecnie najbardziej efektywnym sposobem zlikwidowania tatuażu jest laseroterapia. Możliwy jest też zabieg chirurgiczny. Inne mniej popularne zabiegi to dermabrazja co oznacza peeling chemiczny.

Metoda na pajączka

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co niezwykle istotne, każdy z tatuaży powinien być usuwany w odpowiedniej klinice, przez specjalistę. Niektórzy próbująusuwać tatuaż domowymi metodami. Używają do tego celu chlorku sodu, ale nie jest do właściwy sposób. Bo taki zabieg wykonywany jest niezbyt profesjonalnie, więc można być pewnym, iż zostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, zdecydowanie łatwiej usunąć tatuaż płytki, okresowy. Jeśli natomiast mówimy o tatuaży permanentnym to powinniśmy wiedzieć, iż jest to tatuaż na całe życie, więc to całkowicie inny, trudniejszy przypadek. W przypadku tatuażu okresowego barwnik wprowadzany jest w wierzchnie warstwy skóry, tak więc po pewnym czasie złuszcza się wraz z nią.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik dostaje się do głębszych warstw skóry, co sprawia, że organizm nie może pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go wytwarzając wokół niego torbiel i zostawia na skórze na stałe. Problemem być mogą także tatuaże wykonane przez amatorów, gdyż w przeciwieństwie do profesjonalnych prac, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Miejmy na uwadze więc, że tatuaż to bardzo specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasza chwilowa zachcianka, więc wtedy lepiej zdecydować się na tatuaż czasowy. To pewność, że za jakiś czas nie będzie już ozdobą naszego ciała, a my być może po pewnym okresie stwierdzimy, że jednak nam go brakuje. Wtedy można zdecydować się na tatuaż stały. To lepsza metoda niż działanie pod wpływem emocji, a później poszukiwanie sposobu na zniszczenie naszego „dzieła”. Autor