• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Tatuaże – czemu cieszą się teraz tak dużym zainteresowaniem oraz co trzeba wiedzieć zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu?

Tatuaże – czemu cieszą się teraz tak dużym zainteresowaniem oraz co trzeba wiedzieć zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu?

Ozdabianie ciała jest nie obecną modą. Pragnienie atrakcyjnego wyglądu towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, jednak na przestrzeni wieków zmieniało się jego postrzeganie. Dziś, ogromnym zainteresowaniem wyróżniają się tatuaże, które są nie tylko ozdobami, ale bardzo często posiadają również symboliczne znaczenie.

Początkowo, tatuaże (https://www.13tattoo.pl/) były robione podczas różnego rodzaju obrządków rytualnych. Następnie zostały one spopularyzowane w więzieniach, gdzie wykonywane tatuaże przeważnie wskazywały na zbrodnię, którą dana osoba popełniła. Współcześnie jednak posiada je o wiele więcej osób, a popularne studia tatuażu przeżywają faktyczne oblężenie. Trzeba jednak pamiętać, że zrobienie takiej ozdoby łączy się z wprowadzeniem barwnika pod skórę w sposób trwały, tym samym decyzja powinna być dobrze przemyślana. Oczywiście, usuwanie tatuaży (więcej na ) jest możliwe, jednak przeważnie to dość bolesne zabiegi. Dzisiaj wykorzystuje się metodę laserową. Wymaganych jest kilka sesji, w zależności od rozmiarów tatuażu oraz ilości jego pigmentu.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To kwestia indywidualna, ustalana z lekarzem prowadzącym zabieg. Co więcej, usunięcie tatuażu cena też bywa problematyczną przeszkodą. Z tego względu, zanim wykona się tatuaż, koniecznie należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Podobnie wykonywane jest też usuwanie makijażu permanentnego brwi (więcej na ). Rozwiązaniem może być wykonanie tatuażu biologicznego, który z reguły utrzymuje się przez krótki okres, przykładowo rok, jako że wprowadzony barwnik jest wchłaniany przez skórę. Niestety, nie zawsze barwnik jest absorbowany w całości, toteż mogą pozostać ślady. Trzeba zaznaczyć, że usunięcie tatuażu jest najłatwiejsze w przypadku barwników ciemnych, czarnych lub granatowych. Tatuaże kolorowe są zdecydowanie bardziej kłopotliwe. Najwięcej trudności sprawia głównie tusz o barwie zielonej bądź żółtej.

Tatuaże wyróżniają się dzisiaj dużą popularnością wśród metod zdobienia ciał. Pełnią funkcje estetyczne, ale często są również znaczącym symbolem. Jednak, zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu, koniecznie należy się dobrze zastanowić, jako że usunięcie tatuażu, szczególnie kolorowego, nie jest proste i przeważnie wiąże się z dość dużym bólem. Opracował