Techniki trwałej likwidacji owłosienia

Metoda IPL polega na zniszczeniu cebulki włosa przy pomocy wiązki światła emitowanej przez głowicę odpowiedniego przyrządu. Światło słoneczne jest w jest tak naprawdę promieniowaniem elektromagnetycznym. Takie samo promieniowanie, jednak o nieco innej rozciągłości fali prześwietla nasze połamane nogi, podgrzewa posiłki jak też umożliwia słuchanie radiowych przebojów.

Aparat do depilacja emituje taką wiązkę światła, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się we włoskach, i podgrzewa go do tego stopnia, iż cebulka włosa całkowicie ulega zniszczeniu nie uszkadzając otaczającej ją skóry. Zjawisko takie zwie się selektywną fototermolizą, ponieważ przyrząd „wie” co powinno zniszczyć. Dzięki temu depilacja sposobem IPL jest tak bezpieczna.

Zimą pamiętaj o depilacji

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Różnica pomiędzy metodą laserową a IPL dotyczy sposobu a także czasu wykonywania zabiegu. Epilacja laserowa, z tej przyczyny, iż do każdego włoska trzeba „strzelać” osobno, zajmuje bardzo dużo czasu. Pozbywając się owłosienia za pomocą sposobu IPL naświetlamy o wiele większe powierzchnie skóry, dzięki czemu zdecydowanie skraca się zabieg.

Jeśli omawiany na tej stronie artykuł okazał się dla Ciebie ciekawy, kliknij tu, ponieważ naprawdę warto zobaczyć ponadto (https://serwisfryz-kos.pl/) też inny analogiczny materiał!

Po serii zabiegów laserowych skóra nierzadko potrzebuje pielęgnowania jak po poparzeniu. IPL oddziałuje całą wiązką promieni, co znacznie ogranicza, a najczęściej całkiem eliminuje dyskomfort. Z powodu mniej inwazyjnego działania IPL pozwala także zredukować podrażnienia po zabiegu. Właśnie z tej przyczyny sposób ten wspaniale sprawdza się u osób ze skłonnością do podrażnień, pękania naczynek i wrastania włosów.Autor

Definitywnym argumentem dla wszystkich, którzy nie są dotąd przekonani o wyższości epilacji sposobem IPL nad epilacją laserem będą koszty. Seria zabiegów przeprowadzanych za pomocą IPL jest nawet kilka razy tańsza niż podobna seria w gabinetach pracujących sposobem laserowym. Jak dotąd jednak w większości gabinetów możemy zdecydować się na wszelką z powyższych metod. Starczy wbić w Google frazę: fotodepilacja Warszawa – jeśli interesuje nas usuwanie włosów tą nową metodą, względnie depilacja laserowa Warszawa bądź też epilacja laserowa Warszawa – jeżeli jesteśmy przywiązane do tej tradycyjnej już metody, a z pewnością otrzymamy całe mnóstwo danych o gabinetach zlokalizowanych w naszej miejscowości.