• Home
  • Klasa-strDodatki hand made
  • Torebki i torby czyli praktycznie wszystko o tym, jak dużą spełniają rolę dla pań i jak można je dobrać do stroju

Torebki i torby czyli praktycznie wszystko o tym, jak dużą spełniają rolę dla pań i jak można je dobrać do stroju

Jednym z głównych atrybutów nowoczesnych kobiet jest torebka. O ile mężczyźni bardzo dobrze sobie bez niej radzą, to większość kobiet bez torebki nie wyobraża sobie życia – przecież gdzieś trzeba nosić mnóstwo najróżniejszych drobiazgów, jakie i tak w większości przypadków nie są potrzebne, ale trzeba je przy sobie mieć.

Poza tym torebki są doskonałym uzupełnieniem eleganckiego stroju, będą podkreślać jego charakter a tym samym zmysł smaku oraz styl właścicielki. Lecz jak się okazuje, w praktyce żadnej pani jedna torebka nie wystarczy – musi ona ich mieć co najmniej kilka, za każdym razem odpowiednio dobierając ją do ubioru. I przeważnie każda z nich będzie inna, ma inną stylistykę, materiał i kolor z jakiego została zrobiona, no i oczywiście będzie pasować na inne okazje. Jeżeli jakaś kobieta chce, żeby jej torebka pasowała do okoliczności i wyglądu, to powinna się trzymać paru zasad. Nie są one trudne do zapamiętania, a ich użycie pozwoli z pewnością na uniknięcie modowych wpadek. Tu więcej: polecane aktówki.

Pierwszą taką zasadą jest wybranie rozmiaru torebki w zależności od tego, na jaką okazję ona będzie. Na wieczorne wyjście na kolację torebka powinna być nieduża, a na codzienne chodzenie na zakupy albo do pracy dużo lepsze będą duże, do jakich zmieści się wszystko, co będzie potrzebne.

Torebka damska

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com

Następna zasada to dobór torebki ze względów kolorystycznych. Obecnie moda (Bylola: szlafroki xxl) sporo się zmieniła i nie jest już konieczne, żeby torebka musiała pasować do kapelusza czy też butów. Zobacz więcej: kliknij.

Wręcz przeciwnie, ma ona być nie dopełnienie stroju, lecz jego istotnym elementem, dzięki czemu pozwolić sobie można na mniej lub bardziej odważne połączenia. Rzecz jasna kolorystykę wszystkiego należy dobierać ze smakiem, bo inaczej po prostu będzie się wyglądać śmiesznie, ale to najlepiej się zobaczy, jak się stanie przed lustrem. Jeżeli jakaś pani ma problem z wybraniem odpowiedniej torebki dla siebie to na pewno pomoże jej jakaś dobra hurtownia torebek – tam przeważnie jest taki wybór, że bez większego problemu kupi się coś odpowiedniego.