Tradycyjne usuwanie zarostu ma same zalety!

W dzisiejszych czasach człowiek nieustannie za czymś goni i nie zauważa wielu małych radości, których doświadcza codziennie. Od czasu do czasu warto na chwilę przystopować, chłonąc przyjemność z codziennych drobiazgów. Mężczyźni niewątpliwie będą zachwyceni możliwością pielęgnowania wielowiekowych męskich obrzędów.

Brzytwa

Źródło: facetaria.pl
Od czasu, gdy świat zalały jednorazówki do golenia i niedrogie, ogólnodostępne specyfiki kosmetyczne, golenie stało się szybką, pozbawioną głębszego znaczenia czynnością pielęgnacyjną. Warto jednak wybrać starsze rozwiązania, pozwalające na delektowanie się tradycyjną pielęgnacją ciała i znacznie lepszą jakością stosowanych niegdyś przyrządów.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, sprawdź przykłady (http://spabaltica.pl/pl) opublikowane pod tym linkiem. Na pewno znajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Tanie, plastikowe maszynki zazwyczaj wystarczają tylko na jeden raz, a komfort golenia pozostawia wiele do życzenia.

Stosowane pianki do golenia oraz wody kolońskie zawierają mnóstwo sztucznych składników, wywołując podrażnienia na delikatnej skórze twarzy. Wszystko to sprawia, że wielu mężczyzn nie lubi się golić i traktuje tę czynność jako przykrą konieczność. Można to zmienić! Wystarczy sięgnąć po tradycyjne żyletki do golenia, znane we wszystkich zakątkach świata derby extra , żeby golenie stało się przyjemniejsze i sprawniejsze. Idąc tym tropem, może opłaca się zainwestować w wysokogatunkowy sprzęt, który przyczyni się do tego, iż golenie stanie się prawdziwą frajdą?

Na rynku dostępne są niezawodne przyrządy oraz kosmetyki (korektory wizaz) prestiżowych marek z wielowiekową tradycją, jak Taylor of Old Bond Street . Oponenci klasycznych rozwiązań mogą używać argumentu, że brzytwa wymaga nabycia uzupełniających elementów, jak pasek do ostrzenia brzytwy, lub równie dobrej jakości pędzel, należy jednak podkreślić, ze zakup tych rzeczy to jednorazowa inwestycja.

Wielu panów boi się tradycyjnego golenia brzytwą, uważając je za trudne, wymagające wiele czasu i niebezpieczne. Jeśli zakupimy dobrą brzytwę, stworzoną z doskonałych surowców, jak te z Old Bond Street, z pewnością szybko przyswoimy technikę odpowiedniego golenia.

Nie wolno zapominać, że potrzebny jest również pasek do ostrzenia brzytwy, gdyż bez niego brzytwa będzie chropowata, a mikrokorozja sprawi, że usuwanie zbędnego owłosienia stanie się mało komfortowe. Opłaca się zainwestować również w dobre kosmetyki do golenia, najlepiej takie, które zostały stworzone w oparciu o naturalne składniki. A jeśli brzytwa nas nie przekonuje, ciągle pozostaje jeszcze jedna dobra alternatywa dla jednorazówek – żyletki derby extra, które są wyjściem o wiele bardziej ekonomicznym.