Trendy w kosmetyce

Rynek kosmetyczny stanowi istotną i bardzo dochodową branża przemysłu. Nic zadziwiającego. kosmetyka z greckiego cosmeo – oznacza ozdabiać oraz cosmeticas – czyli upiększać.

Kosmetyki umożliwiają nam czuć się zwyczajnie piękniejszymi. Towarzyszą już od kolebki. Gałąź ta stopniowo się rozrasta i zdaje się, iż popyt nie ma końca. Czy aby na pewno? Konkurencja jest olbrzymia. Czasami zastanawiam się, jakim sposobem te mało popularne formacje trzymają się na rynku.
Moda na ekologię – kosmetyki ekologiczne cieszą się coraz to większą popularnością. Trend wzrostowy obserwuję nie tylko w internecie ale i stacjonarnie, choćby w moim mieście. Są one często opatrzone należytymi certyfikatami. Przyczyna jest prosta. Coraz więcej osób miewa problemy skórne oraz alergie – stąd tak duży pokup. Pośród konsumentów rośnie również świadomość szkodliwości konserwantów . Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż coraz sporzej kremów opatrzonych jest informacją „0% parabenów, a także barwników” czy „bez oleju mineralnego”.
łupież

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

witaminy w kosmetykach

Autor: crizeel ong
Źródło: http://www.flickr.com
Babyface to nowy trend, który lansują wszyscy ogólnoświatowi makijażyści – Czerstwa, promienna, gładka cera jak też delikatnie umalowane oczy – wszystko to składa się na najbardziej modny w tym sezonie make up.

Pragniemy Cię zachęcić do kolejnej pasjonującej strony – kontynuuj przeglądanie bez ograniczeń, by móc zapoznać się z nowymi postami na powyższy temat.

Sukcesem jest znakomicie dopasowany do naszej cery podkład. W tego typu makijażu sprawdzą się wspaniale wszelakie kosmetyki rozświetlające, jakie perfekcyjnie odpierają światło. Potrzebne mogą także okazać się wyroby modelujące buzię strategią światłocienia, które subtelnie uwypuklają nasze zalety i ukryją wszelkie ułomności. Pożądane są szminki w odcieniu nude lub transparentne balsamy. Stosując witaminy w kosmetykach dodatkowo odżywimy naszą cerę – patrz na witaminy w kosmetykach.

Babyface jest nadzwyczaj prostym do wykonania makijażem, musimy jednak zachować stosowną kolejność: nakładamy krem nawilżający lub bazę wygładzającą, następnie rozprowadzamy podkład, korektor jest to następny krok, nakładamy go na niedoskonałości cery, policzki podkreślamy różem o łagodnym zabarwieniu, rzęsy (sprawdź: pęseta do rzęs) – jeżeli zależy nam na ogromnie naturalnym looku, rzęsy malujemy transparentnym tuszem, usta zwilżamy balsamem lub malujemy pomadką w kolorze nude.
Gotowe! Tak umalowane możemy swobodnie wyruszać na podbój świata.