Trendy w kosmetyce

Rynek kosmetyczny stanowi istotną i bardzo dochodową branża przemysłu. Nic zadziwiającego. kosmetyka z greckiego cosmeo – oznacza ozdabiać oraz cosmeticas – czyli upiększać.

Kosmetyki umożliwiają nam czuć się zwyczajnie piękniejszymi. Towarzyszą już od kolebki. Gałąź ta stopniowo się rozrasta i zdaje się, iż popyt nie ma końca.

Równie emocjonujące materiały znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeśli pragniesz je zgłębić – zobacz pod linkiem Kosmetyki do twarzy, który jest tu.

Czy aby na pewno? Konkurencja jest olbrzymia. Czasami zastanawiam się, jakim sposobem te mało popularne formacje trzymają się na rynku.

Moda na ekologię – kosmetyki ekologiczne cieszą się coraz to większą popularnością. Trend wzrostowy obserwuję nie tylko w internecie ale i stacjonarnie, choćby w moim mieście. Są one często opatrzone należytymi certyfikatami. Przyczyna jest prosta. Coraz więcej osób miewa problemy skórne oraz alergie – stąd tak duży pokup. Pośród konsumentów rośnie również świadomość szkodliwości konserwantów . Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż coraz sporzej kremów opatrzonych jest informacją „0% parabenów, a także barwników” czy „bez oleju mineralnego”.
łupież

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

witaminy w kosmetykach

Autor: crizeel ong
Źródło: http://www.flickr.com
Babyface to nowy trend, który lansują wszyscy ogólnoświatowi makijażyści – Czerstwa, promienna, gładka cera jak też delikatnie umalowane oczy – wszystko to składa się na najbardziej modny w tym sezonie make up. Sukcesem jest znakomicie dopasowany do naszej cery podkład. W tego typu makijażu sprawdzą się wspaniale wszelakie kosmetyki rozświetlające, jakie perfekcyjnie odpierają światło. Potrzebne mogą także okazać się wyroby modelujące buzię strategią światłocienia, które subtelnie uwypuklają nasze zalety i ukryją wszelkie ułomności. Pożądane są szminki w odcieniu nude lub transparentne balsamy. Stosując witaminy w kosmetykach dodatkowo odżywimy naszą cerę – patrz na witaminy w kosmetykach.

Babyface jest nadzwyczaj prostym do wykonania makijażem, musimy jednak zachować stosowną kolejność: nakładamy krem nawilżający lub bazę wygładzającą, następnie rozprowadzamy podkład, korektor jest to następny krok, nakładamy go na niedoskonałości cery, policzki podkreślamy różem o łagodnym zabarwieniu, rzęsy – jeżeli zależy nam na ogromnie naturalnym looku, rzęsy malujemy transparentnym tuszem, usta zwilżamy balsamem lub malujemy pomadką w kolorze nude.
Gotowe! Tak umalowane możemy swobodnie wyruszać na podbój świata.