Ubieramy panów

Odzieży dla panów najczęściej poświęca się znacznie mniej uwagi niż tej dla kobiet. Nie znaczy to jednak, że mężczyźni nie muszą zwracać uwagi na to, w co się ubierają. Wypływa to w pewnym stopniu z tego, że ubiór męski jest bardziej uniwersalny od damskiego. Na przykład na różnorodne uroczystości mężczyzna może założyć garnitur i będzie to preferowany typ stroju. Kobiety natomiast na każdą okazję mają inną kreację.

Moda męska

Źródło: http://pixabay.com
Niemniej jednak istnieją i prężnie działają domy mody dla panów. Moda męska jest również pokazywana na wybiegach, ale często akurat tam prezentowane są ubrania raczej nietypowe i niepraktyczne. Moda męska może być tematem fascynującym i ciekawym.

Odzież na latoOkres lata jest charakterystycznym czasem, kiedy to jest konieczność ubierania się ja najbardziej cienko. Panie w tym czasie zakładają sukienki i spódnice. Panowie z kolei zakładają krótkie spodenki. Często jednak panowie nie dają się przekonać do zainwestowania w sandały i w okresie letnim zakładają zakryte buty. Tymczasem jest to bardzo niekorzystne dla stóp i może być przyczyną odparzeń podczas gorących dni. Z kolei męski ubiór wizytowy nie zawsze zawiera w sobie wariant letni.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Podobnie jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w niektórych profesjach. W niektórych z nich dopuszczalne są na przykład koszule z krótszym rękawem. Wciąż jednak muszą to być koszule eleganckie, z kołnierzykiem. W większości wielkich firm jednak konieczny jest pełny garnitur, bez żadnych uchybień. Typowym ubiorem większości mężczyzn na lato są szorty, zakryte buty i koszulka.

Sklepy z odzieżą męskąDziałają osobne placówki, udostępniające jedynie ubrania męskie. Są to jednak zazwyczaj sklepy, gdzie do kupienia są części garnituru i dodatki. Zwykle w jednej placówce z odzieżą dostępna jest kolekcja dla pan i panów. Dodać jednak należy, że kolekcja dla mężczyzn w wielu przypadkach jest o wiele mniej licznie reprezentowana. Można również zaobserwować większe ceny na przykład męskich spodni w porównaniu do damskich. Przykładowy męski kardigan będzie kosztował dużo więcej niż sweter damski w ramach tej samej marki. Tendencja ta jednak z wolna się zmienia.