Ubieramy się na zimę

Zima jest charakterystyczną porą, w której z uwagi na niskie temperatury oraz silny wiatr należy zadbać o swój komfort i zdrowie. Niezbędny jest właściwy ubiór, chroniący przed zimnem i wilgoci. Od tego zależy bowiem zdrowie i dobre samopoczucie w tym okresie. Puchowe kurtki, futra i płaszcze stanowią typowy widok. Podobnie jak w innych porach roku, także w zimie ubiory podlegają różnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie „na topie” są inne materiały, dodatki i kolory. Niektóre z trendów z przeszłości aktualnie przeżywają renesans, w nowoczesnych, dostosowanych do obecnych warunków wydaniach. Wpisując w wyszukiwarkę „moda zima 2013” uzyskać można wiele podpowiedzi odnośnie aktualnych trendów.

Zimowa aktywność

Autor: Venus
Źródło: Venus

Okrycia wierzchnieW minionych sezonach obserwowało się wiele zmian dotyczących modnych zimowych okryć wierzchnich. Trendy zima 2013 obejmują natomiast konkretne pomysły. Przede wszystkim obecnie kładzie się nacisk na komfort i ciepło. Jeszcze w sezonie poprzednim modne były damskie płaszcze z różnych tkanin, raczej krótkie, a z uwagi na materiał – niekoniecznie ciepłe i przemakające.

Jeżeli ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju informacje posiada solidna strona (http://www.modnaczapka.pl/czapki-letnie-dla-niemowlat) – niewątpliwie materiały tam umieszczone są podobnie zajmujące.

Ich poważną wadą był również brak kaptura, który w zimie niejednokrotnie jest niezbędny, zwłaszcza dla kobiet, które nie noszą czapek.

Jesienne przygotowania do aktywnego sezonu zimowego

Autor: Gatta Active
Źródło: Gatta Active

W miastach oraz na wystawach sklepowych dominują obecnie długie płaszcze ocieplane, w większości posiadające pasek na wysokości talii. Dostępne są zróżnicowane wersje kolorystyczne, choć klasyczna czerń zdecydowanie przeważa. Płaszcze te zawsze wyposażone są w kaptur i są niezwykle grube. Nierzadko także posiadają gruby kołnierz, który może być wykorzystywany zamiast szalika.

Obuwie i akcesoriaAktualnie modne i często noszone jest obuwie na koturnach. Nierzadko wyposażone są w elementy wykonane z futra, są ciepłe i często wiązane. Surowce to skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę również podlegają zmianom trendów. Obecnie modne są szaliki o kształcie tak zwanych kominów, którymi można owinąć szyję kilka razy, jak również założyć na głowę. Zwiększającą się popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju dodatki wykonane z futra, czyli czapki wyobrażające głowy zwierząt, rękawiczki z futra, obramowania kapturów.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości na omawiany w tym serwisie problem, to zapewne odnajdziesz więcej pod linkiem (http://www.ratowniczy-sklep.pl/koszulki-polo-ratownictwo-medyczne/)!

Niezwykle chętnie kobiety zamiast czapek wybierają nauszniki, które również często są z futra.

Źródło: Kraina Stylu