Ubrania, buty i przeróżne akcesoria od fabrykanta Pewex w okresie PRL

Pewex jest niezmiernie znaną marką na całym świecie, która w czasach prl posiadała niesłychanie okazały asortyment produktów. Między innymi oferowała ona ubrania damskie oraz męskie, obuwie, różnorodne akcesoria do domu i mieszkania itd.

Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex powstało w Warszawie w roku 1972. Jego działalność była określana jako istotnie luksusowa, albowiem w pewexie można było dostać multum rozlicznych produktów, jakie normalnie w czasach PRL były trudno osiągalne.

pewex

Źródło: flickr.com

W pewexie można było pozyskać zarówno towary krajowe jak też zagraniczne, gdzie najczęściej towary polskie cechowały się o wiele większą jakością. Pośród rozległego asortymentu można było odkryć takie rzeczy, jak na przykład alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, różne produkty spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i sporo innych. Jednym słowem można ogłosić, że można tam było pozyskać praktycznie wszystko (szukasz pomysłu na prezent?–>sprawdź wyprzedaże na wolno oznajmić, że Pewex w czasach PRL należał do naprawdę renomowanych i wyróżnianych marek.

Równie przyciągające uwagę treści odnoszące się do omawianej tematyki odnajdziesz tu – zobacz więcej w tym serwisie (http://tort-artystyczny.pl/kontakt/). Poznasz tę kwestię od innej strony!

Czasy PRL nie były bezproblemowe i dobrze pamiętają to osoby, które w tamtych czasach się wychowywały, mnogość produktów było ogromnie ciężko dostępnych a w wielu sklepach nieraz można było natrafić na duże pustki. Nie tylko samo otrzymanie towarów było ciężkie, albowiem aby coś kupić trzeba było niekiedy stać przez sporo godzin w długich kolejkach.

Sądzimy, że ten tekst Ci się spodobał. Jeżeli tak, to na tej witrynie (https://www.arapneumatik.pl/k-184-przemienniki-czestotliwosci-falowniki-parker) masz możliwość przeczytać nowe ciekawe informacje. Napisz o swych wrażeniach.

Nic więc dziwnego, że podczas gdy zaistniał Pewex sytuacja ludzi niesłychanie się zmieniła, rzecz jasna na lepsze.

artykuły z PRL tylko na Historia marki Pewex jest niezwykle duża, na pewno warto poznać kilka ciekawostek na ten temat. Jak już nadmieniliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy pozostał złożony wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. [TAG=Firma

Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

ogromnie upadała, jednakże wniosek zniesiono. Jednakże po jakimś czasie znów poczęły nadchodzić podobne wnioski, przez co w roku 1996 została wykonana ugoda bankowa i Pewex został przekształcony w spółkę, w której część akcji zastąpiono na wierzytelności.