Użycie laserów w medycynie estetycznej – co powinno się wiedzieć, co jest ważne?

Lasery są użytkowane powszechnie, także w medycynie estetycznej. Wykorzystywane są zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych czy klinikach. Na początku należy wspomnieć o maszynie, jaką jest laser Nd Yag. Ma on zastosowanie do zamykania naczynek, które pojawiły się w związku z różnymi przyczynami. Można go zastosować w przypadku wszystkich partii.

żylaki

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Zazwyczaj laser Nd Yag jest używany do zamykania naczynek zlokalizowanych na policzkach, dekolcie, płatkach nosa. Dzięki efektywności działania urządzenia do salonów kosmetycznych można pozbyć się popękanych naczynek, niewielkich naczyń żylakowatych, a także niewielkich żylaków. Oczywiście, im płyciej pęknięte naczynie się znajduje oraz im jest mniejsze, tym łatwiej można się go pozbyć. Czasami zabieg musi być przeprowadzony kilka razy, by uzyskać oczekiwana rezultaty. Laser diodowy, jeśli chodzi o maszyny przeznaczone do salonów kosmetycznych czy klinik proponujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Stosuje się go do przeprowadzania fotodepilacji. Jest to zabieg, który ma na celu na zawsze pozbycie się cebulek włosowych. By był kompletnie efektywny kurację trzeba wykonywać parę razy. Warto naświetlić, że raczej nie jest to zabieg bolesny. Odczucia, wywoływane przez laser diodowy, mogą być wzmożone w przypadku osób mało odpornych na ból, a także podczas przeprowadzania zabiegu w miejscach, w których skóra jest delikatniejsza. Bardzo dużo zależy od od granicy tolerancji odczuć bólowych. W każdym razie, nie jest to ból nie do zniesienia i na pewno fotodepilacja jest zabiegiem dużo przystępniejszym w tej materii niż depilacja woskiem.

depilacja

Autor: Elite
Źródło: Elite
Przed zabiegiem nie wolno się opalać, trzeba także ogolić włosy przed zastosowaniem lasera – moja strona internetowa. Wyrywanie włosów w okresie 4 tygodni przed fotodepilacją nie jest polecane. Po przeprowadzeniu zabiegu może pojawić się przejściowe zaczerwienienie, zgrubienia. Funkcjonalne okażą się na pewno chłodne kompresy oraz unikanie dezodorantów. Dobrze jest przez pewien okres powstrzymać się od mocnego makijażu oraz smarować się kremem z filtrem.