W czym jest w stanie pomóc medycyna estetyczna? W jakich dolegliwościach jest wręcz niezastąpiona?

Medycyna estetyczna to szansa dla wielu osób na poprawienie wyglądu, a co za tym idzie na zwiększenie poczucia pewności. To niezwykle popularna dziedzina medycyny, która coraz prężniej się rozwija. Wraz z bogaceniem się państw więcej pieniędzy zarabiają także mieszkające w nim osoby, przez to mają możliwość skorzystać z przydatnych dla nich zabiegów.

Pośród różnorakich zabiegów na uwagę na pewno zasługuje depilacja. Jest właściwie sporo sposobów, żeby wyzbyć się niepożądanego owłosienia, jednak tylko dwa z nich powodują, że włoski naprawdę nie odrastają. To depilacja elektryczna i laserowa, jak depilacja laserowa Wrocław.

Depilację laserową zaczęto już stosować około dziesięciu lat temu, zaś od tamtego czasu skutecznie wypiera depilację elektryczną. Tego typu depilacja jest przede wszystkim o wiele szybsza, umożliwia pozbycie się owłosienia z większych partii na ciele. Laser (zobacz: laser na naczynka) wytwarza wiązkę światła, jest ona pochłaniana poprzez ciemniejsze punkty na skórze, to znaczy włosy. Przez to, włosek oraz cebulka zostają zniszczone. Tego typu depilacja jest bardzo polecana dla kobiet o jaśniejszej karnacji i ciemnych włoskach. Tak się dzieje, gdyż podczas zabiegu na skórze o ciemnej karnacji albo czarnej występuje ryzyko depigmentacji. Warto jednak dodać, że nowa generacja laserów, które mają na wyposażeniu schładzające głowice niwelują to ryzyko, oferując nowe nadzieje na skuteczną depilację także dla brunetek.

Jeżeli mowa o medycynie estetycznej, to trzeba przyznać, że równie popularne jest usuwanie rozstępów. Jak już wystąpią na naszej skórze, to szanse na ich usunięcie przy pomocy kremu czy sposobami farmakologicznymi zmniejszają się z dnia na dzień. Jeśli stracą własną barwę, są raczej nie do usunięcia bez użycia zabiegów medycyny estetycznej.

usuwanie rozstępów

Autor: Florent Chretien
Źródło: http://www.flickr.com

Laser skierowywany jest na skórę w określone punkty. Tego typu zabieg rozpoczyna się od stworzenia w miejscach, które są zmienione chorobowo równomiernie rozstawionych stref mikrotermalnych.

Następnie w te strefy skierowywane jest światło laserowe. Przez precyzyjne określenie punktów, penetruje on tylko wybrane części tkanki podskórnej jak również skóry właściwiej. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że narazimy całą skórę na jego światło. Laser dociera całkiem głęboko, jest niesamowicie skuteczny, przy tym zabieg jest bezpieczny, nie powoduje nieestetycznych ran.