W jaki sposób centra handlowe w Poznaniu, a także te w innych miastach, starają się przyciągać nowych klientów

Galerie handlowe od ładnych kilku lat przyciągają damy, które chcą kupić nie tylko nowe spodnie, kardigany, płaszcze czy obuwie, ale również i odpocząć w trakcie picia smakowitej kawy w cukierni albo przy oglądaniu witryn pełnych supermodnych fatałaszków. Sprzedawcy doskonale wiedzą, w jaki sposób przyciągać reprezentantki płci pięknej i sprawiać, aby zostawiały w kasie nawet po kilkaset złotych.

galeria handlowa

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Co innego panowie – oni już z zasady, a może i przyzwyczajenia, raczej nienawidzą zakupów, zatem trzeba ich sposobem zwabiać do butików z odzieżą męską. Promocje oczywiście nie przyciągną panów do galerii handlowych usytuowanych na terenie Poznania lub innego dużego miasta, lecz bony upominkowe sprzedawane przez część butików już tak. A dodatkowo reprezentanci męskiej części społeczeństwa chętnie przychodzą do centrów handlowych np. wtedy, kiedy tamtejsze dyskonty organizują coroczne wyprzedaże elektroniki. Warto jednakże nie zapominać o tym, że do hipermarketu przychodzi się również po to, żeby miło spędzić piątkowe popołudnie.

I tutaj na klientów czekają tego typu atrakcje, jak np. czasowe prezentacje ilustrujące działanie maszyn wymyślonych przez starożytnych lub przedstawiające przełomowe dla ludzkości odkrycia znanych uczonych. W tego rodzaju sklepach uzupełnia się też zeznania podatkowe, poznaje zasady zbilansowanego sposobu odżywania się czy w końcu wykonania idealnego make-upu. Tymczasem kobiety po dwudziestce czy siedemdziesiątce chętniej udają się do galerii w czasie, gdy mają sposobność poznać praktyczne porady znawców najnowszych trendów. Jeżeli galeria handlowa w centrum bądź na peryferiach Poznania organizuje weekendowe zakupy ze stylistką (jedna z nich), to część reprezentantek płci pięknej wyda więcej pieniędzy i zakupi tym samym więcej pięknych strojów, dobranych oczywiście przez specjalistę.

Moda przemija, ale pewne zalecenia można wykorzystać przy kupnie ubrań na następny sezon. A zakupy ze stylistką można polecić przede wszystkim tym damom, które chcą coś zmienić w swoim wyglądzie, ale kompletnie nie mają pomysłu od czego zacząć, jak również nie wiedzą, jakie sukienki czy swetry i żakiety najlepiej będą pasować do danej sylwetki czy stylu uczesania.