W jaki sposób dbać o nasze włosy, tak aby stały się zdrowe ?

Gęste włosy są elementem atrakcyjności, w związku z tym bezwzględnie zasługują na to, by stosownie o nie zadbać. Nie jest to jednak zadanie łatwe, przede wszystkim jeżeli włosy są codziennie prostowane oraz farbowane chemicznymi środkami.

Niestety, stylizacja może mieć zły wpływ na ich zdrowie. Jakim sposobem w takim razie zadbać o zdrową fryzurę? Co najważniejsze dobrze jest zaopatrzyć się w regenerujące kosmetyki. Podstawą są delikatne szampony, które nie niszczą włosów i są w miarę możliwości pozbawione silnych detergentów. Profesjonaliści polecają aby postarać się myć włosy produktami przeznaczonymi dla dzieci. Naturalnie, co jakiś czas należy też używać szamponów dużo silniejszych, w których składzie można znaleźć na przykład SLS. Częstotliwość ich wykorzystywania jest uzależniona zazwyczaj od tego, jak wiele produktów z silikonami na co dzień się używa.

Ogólnie, najistotniejsza zasada doboru kosmetyków do pielęgnowania włosów, to kierowanie się potrzebami włosów – inne produkty sprawdzą się w przypadku kosmyków zniszczonych stylizacją, inne natomiast będą najlepsze dla włosów z natury zdrowych, ale na przykład przetłuszczających się. Należy nauczyć się sprawdzać ich skład oraz szukać w nim naturalnych składników, w takim przypadku będzie się miało pewność znakomitego działania. Ponadto, ogromne znaczenie ma odpowiednie obcięcie włosów, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Popularnością w strzyżeniu damskim cieszą się coraz bardziej maszynki do włosów (np. tego rodzaju – ), jakie pozwalają na bezproblemowe cięcie, zapewniając bezwzględnie równą linię. Trzeba pamiętać, żeby włosy zabezpieczać, przede wszystkim jeśli są długie.

Użyć do tego celu można olej – na przykład arganowy. Nie można jednak przesadzać z ilością, gdyż może to dać efekt przetłuszczonych włosów. Na rynku oferowane jest także specjalne serum i mgiełki zabezpieczające. Asortyment kosmetyków i akcesoriów do włosów jest bardzo zróżnicowany, dlatego na pewno odszuka się coś odpowiedniego na . Jeżeli jest się miłośniczką kucyków należy pamiętać, by kupować gumki miękkie, pozbawione metalowych łączeń. Ciekawym rozwiązaniem, jeżeli lubi się szykowne fryzury, są wypełniacze do koków, jakie idealnie sprawdzają się w przypadku posiadaczek cienkich oraz krótkich kosmyków – produkty te są bardzo tanie.