W jaki sposób dobierać a także używać kosmetyków do pielęgnacji w okolicach oczu?

Okolice oka to miejsce wymagające szczególnej pielęgnacji przez cały rok.
Skóra w okolicach oczu jest niesłychanie delikatna, a przez to nadzwyczaj podatna na różne zmarszczki a także uszkodzenia wywołane nadmiarem promieni słonecznych, złym doborem kosmetyków czy nieumiejętnym ich stosowaniem.

Masażystka

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Naprowadzamy, w jaki sposób odpowiednio zatroszczyć się o ten obszar naszej buzi, by na dłużej pozostał w doskonałej formie. Pierwsze oznaki starzenia skóry naokoło oczu pojawiają się w wieku lat dwudziestu. Odpowiednie kosmetyki do oczu mogą opóźnić ów efekt. Genetyczne uwarunkowania, rodzaj cery, sposób pielęgnacji i odżywiania się ma tutaj również niemałe znaczenie. Nie wyklucza to naturalnie konieczności zakupu odpowiedniego kremu. Im wcześniej poczniemy dbać o ów newralgiczny punkt naszej twarzy, tym dłużej będziemy radować się pięknym i promiennym spojrzeniem. Dwudziestolatki winny już sięgać po kosmetyki nawilżające. Trzydziestolatkom zaś poleca się delikatne kremy przeciwko zmarszczkom, jakie zapobiegają tworzeniu się kurzych łapek oraz regulują nawilżenie .

Czy zainteresował Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to idź dalej dobry dentysta Dublin i przeczytaj tam nowe zajmujące posty. Nie zwlekaj!

Osoby po czterdziestce powinny natomiast pamiętać o ujędrnianiu całego obszaru naokoło oczu, jak także powiek, natomiast po pięćdziesiątce najlepiej stosować kremy na bazie ekstraktów z roślin, z silnie skoncentrowanymi komponentami ujędrniającymi. Stosowny krem to jeszcze nie wszystko. Istotne jest, w jaki sposób go zaaplikujemy.

Za każdym razem wklepujemy krem od wewnętrznego kącika oka wzdłuż brwiowego łuku. Jeżeli chcemy nałożyć kosmetyk na powiekę ruchomą, upewnijmy się, iż jest do tego przeznaczony. Skóra w tym punkcie jest nadzwyczaj wrażliwa.