W jaki sposób dobrać buciki do biegania

Jedno z najbardziej podstawowych pytań, każdego początkującego biegacza – „w jaki sposób wybrać buty do joggingu ?” Wybór obuwia do joggingu jest nie lada sztuką, o ile pragniesz pozbyć się zwiększonego ryzyka powstania wszelakich kontuzji, pęcherzy oraz innych urazów, przejrzyj ten wpis, który pozwoli ci zakupić buciki znakomicie dobrane do twej stopy.

Klasyczne Sneakersy New Balance to bardzo dobre buciki do rekreacyjnego biegania, ponieważ dobre buciki do biegania to takie, które w treningach nie będą nas krępować jak też zagwarantują nam komfort użytkowania, będą zwyczajnie wygodne. Jeżeli zachwycisz się wygodą już na początku jak też stwierdzisz, że buty mają to coś – nie zastanawiaj się i kup – pod warunkiem, iż przebiegłeś się w nich troszeczkę po sklepie.

buty

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Zwracaj uwagę na rozmiar. W trakcie ruchu twoja stopa przemieszcza się do przodu o kilka milimetrów. Podczas gdy mierzysz but, upewnij się, iż duży paluch nie styka się z czubkiem buta – unikniesz pęcherzy. Lepiej zostawić rozstaw centymetra pomiędzy wielkim palcem a czubkiem buta. Z tego powodu twe buciki do biegania są często o rozmiar większe aniżeli buty do spacerowania. Twa waga się liczy. Przy wadze 85 kg nie wybieramy tego samego modelu bucików, co przy wadze 70 kg. Jeżeli ważysz więcej aniżeli 80 kg, wybierz przede wszystkim buty damskie Sneakers z dobrą amortyzacją, to znaczy takie, które posiadają podeszwę centralną z mocnej pianki oraz dodatkową amortyzacją na pięcie a także na podbiciu. Pamiętaj że większość damskich oraz męskich bucików do biegania, jakie osiągalne są w sklepach, technologicznie określone są do wagi 75 kg. Więcej na stronie .

Droga utwardzona czy droga polna? But musi być dostosowany do typu podłoża, po jakim biegasz. Na drogi utwardzone itp. wybieraj obuwie z dobrą amortyzacją, albowiem w takim terenie najszybciej się one eksploatują. Jeżeli biegasz po drogach polnych, wyselekcjonuj buty, które dobrze trzymają stopę jak też mają ząbkowaną podeszwę, dopasowaną do naturalnych przeszkód. Jeśli biegasz w terenie, poza ścieżkami bądź drogami, dla lepszej wydajności wybierz buty Sneakers damskie odpowiednie do tego rodzaju terenu (sprawdź oferty). Buty do biegów terenowych muszą być wytrzymałe, znakomicie utrzymywać kostkę oraz mieć dobrą przyczepność czy system odporny na ścieranie.

Kiedy oceniać buciki do joggingu? Najlepiej dobierać obuwie pod koniec dnia.