W jaki sposób dopasować buciki do sylwetki

Odpowiedni dobór obuwia do kobiecej sylwetki może ją wymodelować na przykład optycznie ją wyszczuplając lub wydłużając nogi. Odpowiednie buty korespondujące z sylwetką damy sprawią, że będzie ona wyglądała znakomicie. Pewne typy obuwia pasują do dam o solidnych nogach, inne nie. Warto odkryć parę naczelnych reguł doboru obuwia do kobiecej sylwetki, tak żeby za każdym razem wyglądać idealnie.

baleriny

Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee
Buciki muszą wysmuklić sylwetkę, przedłużyć optycznie nazbyt krótkie nogi, bądź też podkreślić walory sylwetki. Słowem wyeksponować to, czym dama śmiało może się chwalić, zaś równocześnie niwelować mankamenty jej sylwetki. Dobrze dobrane klasyczne czółenka damskie doskonale zatuszują wady i podkreślą walory figury każdej kobiety – nogi wyglądają idealnie w każdych butach, jednakże już posiadaczki bardzo szczupłych nóg powinny rozważnie dobierać fason butów. Dla takich dam najodpowiedniejsze będą buty w rodzaju botki, balerinki, całkowicie zabudowane pantofle a także mokasyny damskie. Wszystkie te fasony bucików powodują, że nogi nie wyglądają na zbyt szczupłe. Kobiety o szczupłych nogach będą seksownie wyglądały w pantofelkach na lekkich szpilkach. Modne są obecnie szpilki z platformami z przodu buta. Buty przeznaczone dla pań o chudych nogach winny być brunatne, popielate, zielone, purpurowe bądź kanarkowe. Te odcienie będą im z pewnością najlepiej pasowały.

Natomiast kobiety o solidnych nogach powinny zmierzać do ich wysmuklenia, przy zastosowaniu właściwego buta. Przy kupowaniu bucików kobiety o nadmiernie grubych nogach powinny wybierać pantofle na stożku bądź na koturnie. Kiedy obcas posiada kształt stożka, to powinien on nieco zwężać się ku dołowi. Dla pań narzekających na nadmiernie pulchne nogi polecane są długie kozaki na platformach, których cholewy są idealnie przylegające do nogi.

Nie powinny one wybierać kozaczków z nawet troszkę odstającą cholewką, gdyż bezcelowo poszerzy ona wizualnie łydki. Nie zalecane są przy tym botki z podniesioną cholewką, czy buty z zdobione naokoło kostki. Osoby o nazbyt grubych nogach winny wyselekcjonować dla siebie raczej delikatne klasyczne czółenka damskie w których będą wyglądać i czuć się świetnie.