W jaki sposób kupić kurtkę zimową, która będzie doskonale chroniła przed zimnem? Jakie kurtki warto polecić?

Dobrej jakości oraz ciepłą kurtkę trzeba posiadać w swojej garderobie, a już z pewnością jest niezbędna, kiedy często poruszamy się na nogach w zimowych warunkach. Przyda się również dla osób, jakie codziennie są zmuszone pokonywać spore odległości. Kurtka, jak również dobre obuwie to podstawa. I to nie patrząc zawsze na warunki pogodowe, jakie mogą okazać się bardzo mylące. W zimę nawet jeśli mamy słońce to nie znaczy, że jest ciepło, wręcz przeciwnie, a jeśli nieodpowiednio się ubierzemy, to szybko można się przeziębić.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Polecić można z pewnością klasyczne modele kurtek typu “parka”. Dobrą rekomendacją powinien być fakt, że trafiły do naszych sklepów z magazynów wojska. Jeszcze wcześniej pierwotniejsze wersje mieli Eskimosi. Jak więc widać są to kurki niezwykle wytrzymałe jak również solidne, dużo firm posiada na stanie, jak kurtki zimowe Columbia. Choć obecnie można spotkać lepsze lub gorsze wersje tego typu kurtek, to trzeba powiedzieć, iż jest to bardzo dobry wybór, o jakim z pewnością warto pomyśleć, jak będziemy szukać kurtki na zimę.

Naturalne wypełnienie kurtki to puch albo pierze, może być również ich jedno i drugie. Puch to miękkie i drobne ptasie pióra, cząsteczki te są jakby trójwymiarowe, co powoduje, że tworzą dookoła barierę izolacyjną z powietrza. Pierze natomiast to ptasie pióra wraz z puchem, są bardziej ciężkie, do tego ich właściwości termoizolacyjne są trochę niższe. Dlatego więc lepszy jakościowo jest puch, więc jak kupujemy kurtkę należy szukać jego oznaczenie -”down”. Pierze oznacza się jako “feathers”.

Jeżeli nie znajdziemy takich oznaczeń, a w sklepie nie będą pewni, jaka to kurtka, to najprawdopodobniej wypełnieniem okaże się pierze. Puch, oraz pierze mogą pochodzić z gęsi lub kaczki. Puch gęsi z pewnością ma lepsze możliwości izolacyjne, jest natomiast ciężej dostępny, a przy tym droższy.

Najczęściej można się na niego natknąć, kiedy nabywamy droższą odzież turystyczną. Jednak nic straconego, jeżeli chcielibyśmy posiadać tego typu odzież, to można kupić ją za atrakcyjną cenę. Tego rodzaju oferty często występują przy okazji otwarcia outletów. Dobrym przykładem może być the north face outlet, w jakim można odnaleźć doskonałej jakości artykuły za rozsądną cenę – .