W jaki sposób kupić odpowiednią marynarkę?

Właściwy strój ma nadzwyczaj ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu. Nie tylko powoduje, iż doskonale wyglądamy, lecz jest także dzięki temu przyczyną pozytywnego samopoczucia.
Jednym z wyjątkowo ważnych elementów garderoby kobiecej są marynarki.

Autor: Pretty One
Pasują np. do pracy, szkoły i na weekendową przechadzkę. Świetnie wyglądają jako okrycie wierzchnie i ochraniają nas w zimne dni. Jak w takim razie wybrać odpowiednią marynarkę, aby dobrze się układała i by znakomicie się w niej czuć?Nade wszystko należy dostosować żakiet do naszej figury. Inny fason będzie pasować do pani o szerokich biodrach, inny z kolei do przedstawicielki płci pięknej, która nie ma zauważalnego wcięcia w talii. Pierwszorzędnie dobrany wzór skutecznie ukryje niedoskonałości sylwetki i doda nam śmiałości. Marynarki mogą być krótkie, długie, bez klap lub z klapami. Aby trafnie wybrać, sprawdźmy najpierw, jaki rodzaj figury mamy i co chcemy ukryć, a co uwydatnić. Wtedy decyzja będzie o wiele łatwiejsza. Dobrze jest również wziąć na zakupy koleżankę bądź inną bliską osobę, która otwarcie poradzi nam, w czym prezentujemy się najlepiej (sprawdź marynarki i żakiety).

Stylizacja na niepogodę!

Autor: www.jestesmodna.pl
Źródło: www.jestesmodna.pl
Po drugie dobrej jakości marynarki damskie powinny być uszyte z naturalnych tkanin. Dzięki temu będą ładne, a ich noszenie da nam niewątpliwą przyjemnością. Tak samo ważna jest tkanina, z której uszyto podszewkę. Idealny byłby jedwab, lecz to dosyć droga propozycja. Odpowiednio sprawdzi się też wiskoza, która przepuszcza powietrze i świetnie spełnia swoje zadanie.
Do tego nie należy pamiętać o samym komforcie noszenia. Dlatego żakiet nie może być ani zbyt duży, ani za mały. Musimy dopasować go do naszego rozmiaru i bez problemu zapiąć guziki w razie takiej potrzeby. Marynarka nie może ograniczać ruchów, gdyż niekiedy będziemy zmuszeni przebywać w niej przez kilka godzin, np. w trakcie konferencji biznesowych. Co jeszcze? Chociaż teraz modne są tzw. marynarki oversize, to dobrze jest mieć na uwadze, iż nie jest to model, który nadaje się na formalne okazje. Lepiej sprawdzi się na wieczorny wypad, aniżeli na ważną konferencję.
Zdając sobie sprawę z powyższych zaleceń z pewnością bez problemu wybierzemy stosowne marynarki damskie. Warto przymierzyć kilka fasonów, aby sprawdzić, w czym czujemy się dobrze i zakupić właściwy żakiet (niedrogie stylizacje do pracy z żakietami).