W jaki sposób nabywać koszulę męską?

Chcąc nabyć koszulę, w jakiej będziesz znakomicie wyglądał musisz pokierować się nie tylko wyglądem, ale również materiałem, krojem, czy wziąwszy pod uwagę zastosowanie – dokładnymi regułami dress code.
W jaki sposób zatem zakupić odpowiednio dobraną, odpowiedniej jakości koszulę? Co powinno się wiedzieć? Po pierwsze wybierz odpowiedni rozmiar.

sklepie

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Koszula ma 2 wymiary – kołnierzyka oraz samej koszuli. Dobrze dobrany kołnierz winien lgnąć do szyi w ten sposób, ażeby można było śmiało włożyć palec pomiędzy szyję, a koszulę. Rozmiar kołnierzyka, jest to nic innego jak obwód szyi szacowany w centymetrach, podniesiony o szerokość jednego, czy też dwóch palców. Oczywiście kształt kołnierzyka powinien być dobrany do obrysu twarzy, długości szyi, a także stopnia formalności pozostałości kostiumu. Numer koszuli określany jest przez wzrost. Trzeba dobierać koszule według tabeli rozmiarów, albowiem w każdym sklepie jest inna rozmiarówka. Szykowna koszula musi być na tyle długa, żeby można ją było śmiało włożyć w spodnie, tak by po paru ruchach nie ‚wyszła’ nam ona na zewnątrz tworząc niechlujne fałdy materiału. Warto mieć pojęcie, że dobra koszula pozyskuje właściwy rozmiar po 3 praniach. Stąd koszule pierwszorzędnych firm posiadają sztucznie zaniżoną numerację. Koszula winna leżeć blisko sylwetki, jednak nie powinna zmniejszać swobody ruchów. Zbyt duże i źle dobrane pod kątem fasonu koszule wyglądają bardzo nieestetycznie.
mężczyzna

Autor: PUPA
Klapy oddymiające

Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI
Na metkach giezeł ulokowane są dane o kroju koszuli.

Rozróżniamy 3 główne rodzaje (oczywiście nazewnictwo w zależności od marki może być rozmaite): custom fit- w najwyższym stopniu standardowy fason, który z założenia ma pasować na wszelkie rodzaje męskiej figury. Koszule męskie slim fit – krój wyszczuplony, przede wszystkim polecany chudym osobom jak też tym o atletycznej budowie ciała.