W jaki sposób powinien być urządzony salon kosmetyczny? Co musi się w nim znaleźć?

Jeśli mamy w planach otworzyć własny gabinet kosmetyczny, to należy pamiętać o wielu kwestiach. Na pewno należy znaleźć odpowiedni lokal, a później rozmieścić tam konieczne elementy, nieodzowne do wykonywania swojej pracy

.
meble kosmetyczne

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

W pomieszczeniu masażu na przykład trzeba zainstalować umywalkę, jak również dozownik mydła w płynie, ale jednocześnie umieścić powinniśmy ręczniki jednorazowego użytku. W miejscu zabiegowym trzeba wybrać specjalne środki dezynfekcyjne, które muszą być w miejscu do tego najbardziej odpowiednim. Miejmy na uwadze jednocześnie o pojemniku zamykanym na środki jednorazowego użytku, takie jak gaziki lub waciki jałowe.

Obowiązkowo wybierajmy meble kosmetyczne, ponieważ dzięki nim pracuje się lepiej, wszystko łatwo znaleźć, a co więcej gabinet wygląda lepiej (zobacz na stronie). Jak w gabinecie kosmetycznym jest zatrudniona jedna osoba, to nie musimy mieć specjalnie wydzielonego pomieszczenia socjalnego dla personelu. Trochę inaczej prezentuje się sytuacja, jak zatrudniona jest choć jedna osoba, wtedy takie pomieszczenie jest niezbędne. W tym pomieszczeniu musi znaleźć się prysznic i umywalka. Umywalka jest niezbędna, aby personel miał normalny dostęp do wody.

W tym pomieszczeniu powinien być też czajnik oraz miejsce, w którym możemy coś zjeść. Sprzęt kosmetyczny, jak frezarka do manicure, musi posiadać różnorodne niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, lecz również skuteczności wykonywanych na niech zabiegów-

. To istotne z wielu powodów, ale przede wszystkim, iż profesjonalny gabinet jest miejscem, w którym klienci powinni bez obaw zatroszczyć się o swoją urodę. Niestety, duża liczba sprzętów na rynków nie ma tego rodzaju certyfikatów, tak więc może to oznaczać, iż są nieskuteczne.