W jaki sposób uratować włosy zniszczone po sezonie letnim?

Letnie miesiące to czas wyjazdów wakacyjnych. Wiele osób jedzie nad morze. Gorące słońce, wysoka temperatura, sól w morskiej wodzie, chlorowana w basenie, piasek – to wszystko źle wpływa na kondycję naszych włosów. Zazwyczaj po okresie lata są przesuszone, spłowiałe, przypominają pogniecione siano i należy je potraktować wyjątkowo

.

Normalne szampony do włosów niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po letnich miesiącach nasze włosy powinniśmy intensywnie odżywiać. Przede wszystkim pamiętajmy by myć je niezwykle delikatnie. Gdy mamy kłopoty ze skórą głowy wybierzmy dobry szampon przeciwłupieżowy. Korzystajmy z chłodnej wody. bardzo ciepła kiepsko wpływa na włosy. Po umyciu głowy za pomocą szamponu połóżmy porządną porcję odżywiającego preparatu. By odratować włosy po lecie można często stosować maski do włosów. Nakładamy je na parę minut i spłukujemy letnią wodą. Kiedy i to będzie niewystarczające nie obawiajmy się położyć odżywki bez spłukiwania. Pamiętajmy tylko aby wybierać najlepszej klasy nie obciążające włosów kosmetyki. Nie idzie o to żeby przeciążyć włosy, ponieważ będą się przetłuszczać i nie pomożemy im w ten sposób.

Gdy tylko możemy nie używajmy suszarki do włosów. Jeżeli musimy jej używać – wykorzystujmy chłodny strumień powietrza. Łatwiej dzięki temu będzie można zamknąć łuski włosów dzięki czemu staną się gładsze.

Zaloguj się do naszego serwisu i kontynuuj czytanie (http://prestiz.eu/) zajmujących tekstów. Mamy ich tam dużo i wszystkie stworzyliśmy z myślą o czytelnikach.

Wszelkiego rodzaju urządzenia do układania włosów na gorąco na przykład lokówki czy prostownice do włosów na lokikoki należy włożyć na kilka tygodni do szuflady. Zostawmy swoim włosom czas na zregenerowanie się.

Najlepiej już w czasie urlopu pomyśleć o kondycji naszych włosów. Nakładać maseczki ochronne, nosić chustkę czy kapelusz ochraniający przed promieniami słonecznymi. Istotne jest też dokładne mycie włosów odżywczym szamponem i odżywianie ich przez cały czas. Zabierzmy ze sobą maskę do włosów i używajmy jej częściej niż zazwyczaj. Możemy także ochraniać włosy naturalnymi preparatami, takimi jak na przykład olej kokosowy. Jego zapach jest niezwykle słodki, a ponadto pomoże nam ochronić końcówki włosów przed działaniem promieni słonecznych, soli i chloru.

Pamiętajmy również o działaniu na włosy od środka. Pijmy dużo wody, możemy także brać tabletki ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki temu są silniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewiele wysiłku a jeżeli będziemy w czasie wakacji pamiętać o codziennej pielęgnacji nie będziemy mieć po wakacjach dylematu czy czasem nie trzeba nam maszynki do strzyżenia, żeby pozbyć się tego stogu siana z głowy.